"Kompleksowe zagospodarowanie terenów zieleni" M.Wiśniewski 501-725-876 kaktus-ogrody@wp.pl

BLOG

Poznań · Luboń · Komorniki · Mosina · Puszczykowo · Skórzewo · Dąbrówka · Stęszew · Rokietnica

Biały ogród, schludność i elegancja

Każdy, kto ma ogród, chce, by wyglądał on jak najlepiej. Czasem mnogość kolorów zachwyca. Innym razem z kolei, rośliny utrzymane w jednej tonacji kolorystycznej potrafią być efektowne.

Jeśli zdecydujemy się na biały ogród, to na pewno nie będziemy rozczarowani. Biel sprawia, że wszystko wygląda schludnie i jest uporządkowane. Taka barwa dodaje też blasku i spokoju. Ważną kwestią jest też to, że biel nie wychodzi z mody.

Jakie rośliny wybrać jednak do naszego białego ogrodu? Wybór jest duży.

Stokrotka

Stokrotka to bardzo popularny i lubiany kwiat. Kwitnąć może już od kwietnia. Stokrotkom niestraszny więc jest ziąb, chłód i dość trudne warunki pogodowe.

Tym małym kwiatuszkom, nie przeszkadza kompletnie dbanie o  trawnik. Można go kosić i przycinać. Stokrotki, będą kwitły nawet po skoszeniu trawy.

Stokrotki mają kwiat ukształtowany w formie koszyczka.

Należy pamiętać, że stokrotka wymaga podlewania jej co jakiś czas. Najlepiej rozwinie się w miejscu nasłonecznionym. Wtedy pięknie rozkwitnie, co będzie wspaniałą ozdobą ogrodu

Przebiśnieg

Kwitnie już na przełomie lutego i marca. Przebiśnieg wspaniale prezentuje się  ogrodach.

 Pęd kwiatowy zakończony jest jednym kwiatem zwisającym w dół. w przypadku białego ogrodu przebiśniegi świetnie się sprawdzają.

Hortensja

Najpopularniejszą odmianą hortensji jest hortensja niebieska. Do białego ogrodu, trzeba jednak wybrać białą odmianę tego kwiatu. To rośliny które świetnie pasują do ciekawych aranżacji ogrodu. Kupując ten kwiat, trzeba zwrócić uwagę na to czy nie ma on uszkodzonych liści. Ogrody, w których hortensja występuje, zazwyczaj wyglądają bardzo dostojnie.

Lawenda

Lawenda osiąga wysokość około 70 cm. Białe kwiaty posiada m.in. odmiana Alba. Warto więc mieć ją w ogrodzie, jeśli aranżujemy go właśnie w tym kolorze. Lawenda wspaniale nadaje się do tego, by wykorzystać ją np. tam gdzie jest altanka ogrodowa. Ze względu na walory dekoracyjne i zapachowe, często umieszcza ją się w miejscu odpoczynku.

Rododendrony

Rododendrony to rośliny, które nie są łatwe w uprawie. Jednak ich walory estetyczne i pewna wyjątkowość powodują, że często właściciele ogrodów się na nie decydują.

Rosną bardzo powoli. Ich posiadanie wymaga więc cierpliwości. Pąki kwiatowe rozwijają się w kwietniu i w maju.

Pielęgnacja ogrodów czasem wiąże się, z dość dużą dbałością o poszczególne elementy. Często warto poczekać na rezultaty.

Oleander

Oleander to kwiat pochodzący z południa Europy. Kwitnie od początku kwietnia do jesieni. Świetnie sprawdza się w miejscach nasłonecznionych.

Roślina ta potrafi osiągnąć wysokość nawet 1.5 m wysokości

Kwiat ten należy sadzić i pielęgnować w doniczce. Bardzo ważnym elementem jest tutaj podlewanie. Nie można o tym zapomnieć.

Wszystko gra

Tworząc biały ogród, możemy być pewni, że będzie on świetnie wyglądał. Wszystkie elementy powinny do siebie pasować. Jeśli dobrze zastanowimy się nad odpowiednim dobraniem roślin, to efekt będzie świetny.​

Chcesz nas zatrudnić?

Opowiedz nam o swoim projekcie.

Polityka cookies | Polityka prywatności

Copyright © Kaktus 2020

Firma Kaktus najbardziej aktywnie działa na terenie miejscowości: Poznań, Luboń, Komorniki, Mosina, Puszczykowo, Skórzewo oraz Dąbrówka.

PROJEKT I WYKONANIE: PIOTR JEZIORNY piotr jeziorny strony internetowe luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo Piotr Jeziorny pozycjonowanie stron internetowych luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo