"Kompleksowe zagospodarowanie terenów zieleni" M.Wiśniewski 501-725-876 kaktus-ogrody@wp.pl

BLOG

Poznań · Luboń · Komorniki · Mosina · Puszczykowo · Skórzewo · Dąbrówka · Stęszew · Rokietnica

5 sposobów na tańsze podlewanie ogrodu

Każdy ogrodnik chce, aby jego ogród był piękny i zachwycał nie tylko jego, ale i również innych. Większość roślin potrzebuje sporo wody do odpowiedniego funkcjonowania. Pielęgnacja ogrodu oraz trawnika wymaga sporo pracy oraz pieniędzy wydanych na jego podlewanie. Rachunki za wodę w okresie polewania stają się coraz większe. Rady w kwestii pielęgnacji naszej posesji może nam za też udzielić firma ogrodnicza. Jeśli jednak chcemy zaoszczędzić, warto spróbować którejś z poniższych metod.

System automatycznego nawadniania

To rozwiązanie świetnie sprawdzi się w przypadku dużych, ale również mniejszych ogrodów. Jest dość drogim wydatkiem, jednak ma sporo zalet. Główną zaletą tego rozwiązania jest nie tylko zaoszczędzenie czasu, ale także oszczędność sporej ilości wody. System automatycznego nawadniania można ustawić tak, aby dostarczał roślinom odpowiednią ilość wody. Nawet, gdy nie ma nas w domu system nawadniający może być ustawiony. Dzięki temu pielęgnacja trawnika oraz ogrodu jest bardzo prosta. Metoda ta wiąże się ze sporym wydatkiem, gdyż jest dość skompilowana i możemy mieć problem chcąc wykonać prace sami. Wtedy musimy skorzystać z pomocy specjalistów. Gdy system nawadniający ulegnie awarii z pomocą przychodzi serwis systemów nawadniających, który świadczy zarówno usługi konserwacji, naprawy a także pomaga usprawnić system. Bez wątpienia serwis systemów nawadniających pomoże osobie, dla której pielęgnacja trawnika jest niezwykle ważna.

Własna studnia

Nie jest to obecnie najpopularniejsza metoda. Natomiast każdy doświadczony ogrodnik wie, że jest to najtańsze źródło wody. Koszty związane z jej wybudowaniem początkowo są spore. Konieczne jest znalezienie odpowiedniego specjalisty, a także zakup pompy ogrodowej.

Zbieraj deszczówkę

Metoda ta cieszy się coraz większą popularnością. Nie tylko pozwala na zaoszczędzenie sporej ilości wody i pieniędzy jest także bardzo ekologiczna. Nie wymaga ona dużego nakładu finansowego. Wystarczy kupić beczkę, bądź jakiś pojemnik i podczas deszczu ją ustawić. Zebrana woda powinna być ustawiona w zacienionym miejscu. Z pewnością każda firma ogrodnicza będzie doradzać te metodę gromadzenia wody.

Załóż licznik

W celu sprawdzenia ile wody zużywamy do polewania ogrodu możemy założyć dodatkowy licznik. Dzięki temu będziemy znali stan zużytej wody w ogrodzie. Licznik ten nie będzie naliczał dodatkowych opłat za ścieki, tak jak w przypadku licznika głównego. Pielęgnacja ogrodu może pochłaniać spore ilości wody, więc warto mieć nad tym kontrolę.

Podlewaj późnym wieczorem

Ogrodnik podlewając ogród późnym wieczorem może uniknąć wyparowywania wody z gleby. Wieczorem kiedy temperatura jest znacznie niższa woda nie paruje tak jak w ciągu dnia. W ten sposób może wsiąknąć zdecydowanie głębiej co pozwoli na oszczędzenie wody.

Chcesz nas zatrudnić?

Opowiedz nam o swoim projekcie.

Polityka cookies | Polityka prywatności

Copyright © Kaktus 2020

Firma Kaktus najbardziej aktywnie działa na terenie miejscowości: Poznań, Luboń, Komorniki, Mosina, Puszczykowo, Skórzewo oraz Dąbrówka.

PROJEKT I WYKONANIE: PIOTR JEZIORNY piotr jeziorny strony internetowe luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo Piotr Jeziorny pozycjonowanie stron internetowych luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo