"Kompleksowe zagospodarowanie terenów zieleni" M.Wiśniewski 501-725-876 kaktus-ogrody@wp.pl

BLOG

Poznań · Luboń · Komorniki · Mosina · Puszczykowo · Skórzewo · Dąbrówka · Stęszew · Rokietnica

5 pomysłów na ogrodzenie tarasu

Taras jest jednym z miejsc, gdzie większość osób lubi wypoczywać, a także urządzać spotkania z przyjaciółmi. Projektowanie ogrodów nie jest jednak łatwym zadaniem, często może pojawić się dylemat odnośnie tego, w jaki sposób wybrać odpowiednie ogrodzenie tarasu. Poniższe 5 pomysłów z pewnością będzie świetną inspiracją i pozwoli podjąć najlepszą decyzję.

1. Natura zawsze doda uroku

Naturalne, zielone rośliny w każdej sytuacji prezentują się oszałamiająco. Stworzone z nich ogrodzenie tarasu będzie z pewnością nie tylko zapewniało prywatność, ale także stanie się elementem ozdobnym. Są to dwie korzyści w jednym. Nie każdy jednak będzie potrafił samodzielnie takie uformować, wobec tego odpowiednia firma ogrodnicza z pewnością należycie wykona to zadanie. Będzie jednak trzeba regularnie o nie dbać. Ogrodnik bez najmniejszych wątpliwości poradzi sobie z tym, by całość prezentowała się zawsze atrakcyjnie, niezależnie od pory roku.

2. Drewniane ogrodzenie tarasu

Jest to bardzo popularne rozwiązanie. Zakładanie ogrodów przeważnie opiera się na wykorzystywaniu drewna. Skąd wynika tak duża popularność? Otóż jest ono wytrzymałe, ładnie się prezentuje oraz dobrze reaguje na zmiany pogody oraz rozmaite warunki atmosferyczne. Trzeba je oczywiście odpowiednio impregnować. Jeżeli nie umie się tego zrobić samemu, może się tym zająć firma ogrodnicza. Fachowcy na pewno zaopiekują się ogrodzeniem w profesjonalny sposób, co sprawi, iż będzie można się nim cieszyć przez długi czas.

3. Metalowe ogrodzenie tarasu

Zapewnia trwałość, solidność, a także mały nakład pracy, by przez lata zachowało odpowiedni wygląd. Nie wymaga ono impregnowania, ponieważ świetnie znosi zmiany pogody. Wystarczy raz na kilka lat odnowić je poprzez pomalowanie farbą do metalu. Zakładanie ogrodów powinno bowiem uwzględniać także to, ile czasu chce się poświęcać na rozmaite prace, które pozwolą zachować ogrodzeniu swoją świetność. Taras ma bowiem być miejscem odpoczynku i dobrej zabawy, a nie przyczyną ciągłej i uporczywej pracy nad jego wyglądem.

4. Markizy pionowe

Zdecydowanie najlepsze do tarasu w bloku. Ich największą zaletą jest to, że w każdej chwili można je złożyć, w przeciwieństwie do ogrodzeń montowanych na stałe. Projektowanie ogrodów często uwzględnia to rozwiązanie, ponieważ jest dosyć widowiskowe, a ponadto świetnie współgra z rozmaitymi roślinami, na przykład z winoroślą. Dobry ogrodnik z pewnością świetnie zajmie się takim połączeniem, dbając, by wszystko się odpowiednio prezentowało.

5. Taras jako koci wybieg

Właściciele kotów coraz częściej rezygnują z ich wypuszczania, by zapewnić im bezpieczeństwo. Odpowiednio zabezpieczony taras powinien posiadać specjalnie zaprojektowane siatki ogrodzeniowe, by pupil nie udał się podczas nieuwagi właściciela na żadną wędrówkę. Jest to bardzo popularne rozwiązanie, a przy tym niesamowicie funkcjonalne.

Chcesz nas zatrudnić?

Opowiedz nam o swoim projekcie.

Polityka cookies | Polityka prywatności

Copyright © Kaktus 2020

Firma Kaktus najbardziej aktywnie działa na terenie miejscowości: Poznań, Luboń, Komorniki, Mosina, Puszczykowo, Skórzewo oraz Dąbrówka.

PROJEKT I WYKONANIE: PIOTR JEZIORNY piotr jeziorny strony internetowe luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo Piotr Jeziorny pozycjonowanie stron internetowych luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo