"Kompleksowe zagospodarowanie terenów zieleni" M.Wiśniewski 501-725-876 kaktus-ogrody@wp.pl

ZAKŁADANIE OGRODU

Poznań · Luboń · Komorniki · Mosina · Puszczykowo · Skórzewo · Dąbrówka · Stęszew · Rokietnica

ZAKŁADANIE OGRODU · ZAKŁADANIE OGRODÓW

· POZNAŃ


Gdy już mamy projekt ogrodu można przystąpić do zakładania ogrodu. Jest to czas intensywny oraz ekscytujący. Na własne oczy możemy obserwować tą niesamowita metamorfozę ogrodu naszych marzeń.

Firma ogrodnicza KAKTUS zadba aby Twój ogród był taki jaki sobie wymarzyłeś! Twoje zadowolenie, preferencje oraz potrzeby są dla nas wyzwaniem, które realizujemy z pasją oraz 100 procentowym zaangażowaniem.

Wykonamy dla Ciebie:

 • odwodnienie budynków oraz drenaż działki;
 • pergole, altany, tarasy oraz wszelkiego typu podesty;
 • mury oporowe, skalniaki, oczka wodne, ściany wodnych oraz potoki;
 • nasadzenia kompozycyjne oraz jednorodne;

Dodatkowo położymy kostkę brukową, zamontujemy system automatycznego nawadniania oraz założymy trawnik.

Poniżej przedstawiamy ramowy plan zakładania ogrodu.

Zakładanie ogrodów – 7 głównych elementów podczas zakładania ogrodu

1. Plan zagospodarowania i projekt ogrodu

2. Prace ziemne przy urządzan​iu ogrodu.

3 Instalacja elektryczna oraz nawadniająca.

4. Wykonanie nawierzchni w ogrodzie.

5. Wykonanie altany, pergoli, trejaże, kratownice oraz oczka wodne.

6. Nasadzenia roślin.

7. Założenie trawnika.


Zakładanie ogrodów Poznań – wszystko w rękach profesjonalistów

Kiedy ciepłe dni coraz bardziej wkradają się w naszą codzienność zaczynamy zastanawiać się nad tym, jak zagospodarować przestrzeń na świeżym powietrzu. Zakładanie ogrodu marzeń stanowi niełatwe wyznawanie, jednak dzięki doskonałej organizacji może stać się świetną zabawą. Pierwszym krokiem, prowadzącym do sukcesu, jest oczywiście odpowiednio przygotowany plan zagospodarowania, który posiada wszystkie najważniejsze elementy. Po nim przychodzi czas na zabranie się do pracy. W takim wypadku możemy zdecydować się na samodzielne przygotowanie ogrodu na ciepłe dni, bądź skorzystać z pomocy profesjonalistów, dzięki którym aranżacja ogrodów przebiegnie płynnie. Zakładanie ogrodów w Poznaniu jest łatwe i przyjemne dzięki solidnej ekipie, która bez trudu upora się z każdym wyzwaniem. 

Zakładam ogród Poznań 

Firma ogrodnicza, dla której zakładanie ogrodów to nie tylko praca, ale też nieopisana pasja, doskonale zna potrzeby swoich klientów i za każdym razem stara się spełnić wszystkie potrzeby. Zazwyczaj firma ogrodnicza w Poznaniu oprócz głównych prac, jakimi są projektowanie i zakładanie ogrodów zajmuje się takimi zadaniami jak: 

 • tworzenie pergoli, rabat kwiatowych, oczek wodnych i skalniaków;  
 • wykonywanie odwodnienia budynków; 
 • budowa altan, tarasów i innych podestów; 
 • nasadzenie kompozycyjne i jednorodne; 
 • układanie kostki brukowej;
 • zakładanie i pielęgnacja trawników.

Dzięki pomocy wykwalifikowanych specjalistów możesz poznać tajniki prowadzenia ogrodu i stać się szczęśliwym użytkownikiem swojego bajecznego przedłużenia domu. Ekipa, zajmująca się aranżacją ogrodów z całą pewnością odpowie na wszystkie nurtujące Cię pytania. Może także doradzić, czy warzywnik w ogrodzie będzie dla Ciebie dobrym pomysłem, a jeśli tak – to jak prawidłowo go poprowadzić. 

Zakładanie ogrodów cennik 

Jeśli po raz pierwszy zakładamy ogród musimy zwrócić uwagę na wiele istotnych aspektów. Do jednego z głównych elementów należy oczywiście oszacowanie koszów inwestycji. Na to, ile będzie kosztowała cała aranżacja ogrodów nie można odpowiedzieć jednoznacznie. Każda renomowana firma ogrodnicza z Poznania posiada swój indywidualny cennik i prowadzi wycenę zgodnie z poziomem prac, czekających na realizację. Oprócz kosztów powinniśmy skupić się na takich elementach jak: 

 • rodzaj roślin, które mają znajdować się w ogrodzie; 
 • lampy i inne sposoby oświetlenia wolnej przestrzeni; 
 • wydzielenie miejsca do odpoczynku dla dorosłych i na plac zabaw, z którego ucieszą się najmłodsi; 
 • sposób nawodnienia i umiejscowienie oczka wodnego; 
 • dodatkowe dekoracje ogrodnicze. 

Dzięki złożeniu wszystkich powyższych elementów w jedną całość możemy uzyskać niebagatelny ogród, który będzie cieszył się uznaniem zarówno wśród domowników, jak i odwiedzających go gości. Znalezienie swojego wymarzonego stylu ogrodowego stanowczo przyczyni się do osiągnięcia harmonii i naturalnego piękna, a delikatne ścieżki, ułożone z kostki bądź kamieni pomiędzy drzewami wpłyną na rozwój wyobraźni naszych pociech i stworzą namiastkę magii. 

Zakładanie ogrodów Poznań 

Zakładanie ogrodu w Poznaniu to doskonały sposób na wyrażenie swojej ekspresji oraz charakteru. Niebagatelne dekoracje i przydatne rozwiązania uczynią z naszej wolnej przestrzeni prawdziwe dzieło sztuki, które będzie prezentowało się idealnie o każdej porze roku, a także dostarczało mnóstwa radości całej rodzinie. Renomowana firma ogrodnicza w Poznaniu może okazać się doskonałym wyborem podczas przygotowywania tak ważnego miejsca. Specjaliści w swojej branży zwrócą uwagę na każdy detal i zadbają o idealne dopasowanie wszystkich elementów, które będą Ci służyć przez długie lata. 

Jeśli planujesz samodzielnie wykonać swój doskonały ogród to musisz pamiętać o zgraniu ze sobą wszystkich wyżej wymienionych elementów. Weekendowe prace w ogrodzie mogą okazać się świetną okazją do aktywnego spędzenia czasu z najbliższymi. Stwórz swój niezwykły ogród i patrz jak cała Twoja działka, a także dom, nabierają nowego, niekwestionowanego uroku. 

Dzięki bogatej palecie barw, a także pięknemu zapachowi kwiatów natura stanie Ci się bliższa niż kiedykolwiek, a Ty sam zyskasz spokój i miejsce do zasłużonego odpoczynku. 


Czym na co dzień zajmuje się Firma Ogrodnicza KAKTUS?
Naszym Klientom oferujemy:
Usługi ogrodnicze związane z Ogrodem:
Usługi ogrodnicze związane z Trawnikiem:
Montaż systemów nawadniających:
Prace związane z kostka brukową:

Chcesz nas zatrudnić?

Opowiedz nam o swoim projekcie.

Opinie o nas

Polityka cookies | Polityka prywatności

Copyright © Kaktus 2020

Firma Kaktus najbardziej aktywnie działa na terenie miejscowości: Poznań, Luboń, Komorniki, Mosina, Puszczykowo, Skórzewo oraz Dąbrówka.

PROJEKT I WYKONANIE: PIOTR JEZIORNY piotr jeziorny strony internetowe luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo Piotr Jeziorny pozycjonowanie stron internetowych luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo