"Kompleksowe zagospodarowanie terenów zieleni" M.Wiśniewski 501-725-876 kaktus-ogrody@wp.pl

BLOG

Poznań · Luboń · Komorniki · Mosina · Puszczykowo · Skórzewo · Dąbrówka · Stęszew · Rokietnica

Z jakich materiałów wykonać chodnik i alejki przed domem?

Chodniki, alejki i podjazdy pod domem to bardzo ważna kwestia. Gwarantują one wygodę oraz bezpieczeństwo, a także sprawiają, że działka prezentuje się bardziej estetycznie. Planując wykonanie tych utwardzonych powierzchni, należy przede wszystkim zastanowić się z jakich materiałów powinny być wykonane, aby efekt był jak najbardziej estetyczny i funkcjonalny. Możliwości jest wiele. 

Kostka brukowa

Chodnik przed domem, alejki i podjazd bardzo często wykonuje się poprzez układanie kostki brukowej. Jest to bardzo trwały materiał, który prezentuje się estetycznie. Dostępne są różne rodzaje kostki różniące się od siebie m.in. kolorem, fakturą oraz grubością. Kostka brukowa jest układana w bardzo łatwy i szybki sposób, co bez wątpienia jest jej atutem. Materiał ten jest także bardzo trwały, odporny na ścieranie i łatwy w utrzymaniu czystości. 

Płyty wielkoformatowe

Kolejną, równie popularną możliwością są płyty wielkoformatowe. Świetnie pasują przede wszystkim w przypadku nowoczesnego budownictwa. Można je wykorzystać na tarasie, chodniku czy na podjeździe. Do jej głównych zalet należy m.in. wytrzymałość na obciążenia, dzięki czemu bez obawy można po niej jeździć ciężkimi pojazdami. Dzięki właściwemu zabezpieczeniu w jej głąb nie wnikają żadne szkodliwe płyny, a na powierzchni nie pojawiają się mchy czy glony. 

Bruk klinkierowy 

Mniej popularną, ale także wartą uwagi propozycją jest bruk klinkierowy, który wykonuje się z ceramiki (czyli gliny, która jest wypalana w temperaturze ponad 1100 st. C.). Jest to materiał bardzo trwały i odporny na działanie czynników atmosferycznych. Wizualnie prezentuje się bardzo atrakcyjnie, szczególnie dobrze łączy się z drewnem czy roślinami znajdującymi się w ogrodzie.  Jeśli chodzi o układanie bruku klinkierowego należy pamiętać o tym, że układa się go na podsypce ze żwiru, dzięki temu z łatwością uzupełnia się wszelkie ubytki. Podłoże tego typu nie potrzebuje więc żadnej wylewki, izolacji, ani dodatkowych materiałów przeznaczonych do wykończenia. Warto jednak zaznaczyć, że bruk klinkierowy jest jednym z najdroższych materiałów przeznaczonych do wykonania chodnika czy podjazdu przed domem. Aleje, chodniki i podjazdy przed domem można wykonać z różnych materiałów. Do najbardziej popularnych należy kostka brukowa, bruk klinkierowy oraz płyty wielkoformatowe. Warto się zastanowić co będzie najbardziej pasować w danym przypadku. Podczas wyboru znaczenie mają kwestie wizualne, a także cena oraz użyteczność. 

Chcesz nas zatrudnić?

Opowiedz nam o swoim projekcie.

Polityka cookies | Polityka prywatności

Copyright © Kaktus 2020

Firma Kaktus najbardziej aktywnie działa na terenie miejscowości: Poznań, Luboń, Komorniki, Mosina, Puszczykowo, Skórzewo oraz Dąbrówka.

PROJEKT I WYKONANIE: PIOTR JEZIORNY piotr jeziorny strony internetowe luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo Piotr Jeziorny pozycjonowanie stron internetowych luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo