"Kompleksowe zagospodarowanie terenów zieleni" M.Wiśniewski 501-725-876 kaktus-ogrody@wp.pl

PROJEKTOWANIE OGRODU – Wiosna 2019 – zaplanuj swój wymarzony ogród już teraz!


Czy wiesz kto obecnie wyznacza trendy w ogrodnictwie?

RHS Chelsea Flower Show to wystawa, która odbywa się każdego roku w Londynie.  Przyciąga zarówno ogrodników, jak i producentów z niemalże całego świata. Każdy dla kogo ogrodnictwo jest pasją, inspiracją, przyjemną pracą pragnie znaleźć się na tej wystawie. To właśnie  podczas wystawy RHS Chelsea Flower Show poznajemy najnowsze trendy, nowe aranżacje, niesamowite inspiracje. Oto co w tym roku będzie modne i stylowe dla naszych ogrodów

 

Numer 1. – RDZA

Tak, tak RDZA to Must Have 2019 roku. Bez niej ogród się w tym sezonie nie obejdzie…. Jak o nią zadbać i stylowo wpleść ją w całość kompozycji? Po pierwsze zadbajmy o dodatki. Eleganckie metalowo rdzawe dodatki w sposób harmonijny podkreślą wykończenie ogrodu. Idealnie sprawdzą się rośliny posiadające brązowe kwiaty, między innymi mieczyki, irysy, dalie.

Numer 2. – KWIATY + WARZYWA

Jadalne kwiaty, sałaty, truskawki, poziomki i wszelkie zioła – w 2019 roku nie może ich u Ciebie zabraknąć. Ozdobne rabaty w formie mini warzywniaka? Tak to strzał w dziesiątkę. Połączenie dekoracyjnych kwiatów z warzywami to wyjątkowo piękne, jak i praktyczne, funkcjonalne kompozycje.

Numer 3. – ELEGANCJA W OGRODZIE

Stawiamy na modne, stylowe, nowoczesne, a przede wszystkim trwałe meble ogrodowe. Inwestujemy w jakość oraz oryginalny design. Wybrane przez nas meble mają za zadanie dać nam chwilę relaksu po dniu ciężkiej pracy oraz podkreślić i dopełnić charakter naszego ogrodu.

Numer 4.  – KOLOR FIOLETOWY

Szałwia, irys, dalia, orlik, glicynia – ach ten fiolet! W tym sezonie dominuje kolor fioletowy. Dlatego w Twoim ogrodzie nie może braknąć roślin o kwiatach w tymże kolorze.

Numer 5. – MAKI + DALIE

Delikatny, wiejski charakter ogrodu? Tak, czemu nie! Dalia i mak to numer 1 wśród roślin ogrodowych. I u Ciebie powinny pięknie zakwitnąć!

 

Czy Tobie powyższe trendy przypadły do gustu? Być może Cię zainspirowały do poszukiwań jeszcze innych rozwiązań. Świetnie! Musimy również pamiętać, że każdy ogród jest inny. Co ogród to inne możliwości związane z ukształtowaniem terenu,czy  nasłonecznieniem. I nie wszędzie będziemy mogli zastosować każde rozwiązanie.

 


 

Czym na co dzień zajmuje się Firma Ogrodnicza KAKTUS? Naszym Klientom oferujemy:

 

Usługi ogrodnicze związane z Ogrodem:

Usługi ogrodnicze związane z Trawnikiem:

Montaż systemów nawadniających:

Prace związane z kostka brukową: