"Kompleksowe zagospodarowanie terenów zieleni" M.Wiśniewski 501-725-876 kaktus-ogrody@wp.pl

BLOG

Poznań · Luboń · Komorniki · Mosina · Puszczykowo · Skórzewo · Dąbrówka · Stęszew · Rokietnica

W jaki sposób kosić trawę aby było ładnie i efektywnie

Piękny ogród, który będzie zachwycał o każdej porze roku to marzenie każdego. Jednym z jego najważniejszych elementów jest zadbany trawnik. Jeśli pragniesz taki mieć, przeczytaj kilka poniższych zasad, które ułatwią Ci jego pielęgnację.

Jak wygląda prawidłowa pielęgnacja trawnika? 

Pielęgnacja trawnika jest zależna od jego rodzaju. Wyróżniamy ich dwa typy: trawnik z siewu oraz trawnik z rolki. Pierwszy jest bardziej wymagający, ponieważ jego utrzymanie jest czasochłonne. Przygotuj się, że satysfakcjonujące efekty pojawią się dopiero za kilka miesięcy. Oprócz tego trawnik z siewu jest bardziej narażony na różne szkody w postaci wypłukiwania lub szkód wyrządzanych przez ptaki. Nie polecamy go dla amatorów – jest duże ryzyko, że jego założenie skończy się niepowodzeniem. Natomiast trawnik z rolki jest wygodniejszym, ale i droższym rozwiązaniem. Jednak warto się na niego zdecydować, jeśli jesteś początkującym ogrodnikiem. 

Podstawową czynnością, którą należy regularnie wykonywać w ogrodzie jest koszenie trawnika. Pozwoli to zachować Twój zielony dywan bez niepotrzebnych chwastów i chorób. Ponadto wzmocni źdźbła trawy i ułatwi kontrolę ich długości. Pamiętaj, że jeśli zaniedbasz swój trawnik, może być Ci trudno przywrócić go do poprzedniego wyglądu. Koszenie trawnika powinno się odbyć w momencie, kiedy trawa jest sucha. Jeśli skosisz mokrą, tym samym ryzykujesz, że murawa będzie nierówna. Narzędzia, których użyjesz muszą być ostre, aby nie szarpały źdźbeł. Nasi pracownicy korzystają tylko ze sprzętów najwyższej jakości. Gdy Twoja trawa osiągnie 10 cm, należy skrócić ją do 5 cm. Odrosty ścinaj do ⅓ wysokości trawy. Optymalny czas na koszenie trawnika na wiosnę i jesienią wynosi raz w tygodniu, latem raz na 2 tygodnie, a ostatnie powinno się odbyć wraz z początkiem zimy. 

Dlaczego częste nawadnianie ogrodu jest tak istotne? 

Prawidłowa pielęgnacja trawnika nie kończy się tylko na jego koszeniu. U nas stawiamy również na nawadnianie ogrodu, które istotnie wpływa na zdrowie i wygląd murawy. Warto zainwestować w systemy nawadniające, ponieważ mają wiele zalet:

  • dzięki nim zaoszczędzisz dużo czasu
  • zużyjesz mniej wody potrzebnej do nawodnienia trawnika
  • są wyposażone w  funkcję nawadniania w godzinach nocnych

Przed zakupem sprawdź koniecznie jakie systemy nawadniające sprawdzą się w Twoim ogrodzie. Jest to zależnie przede wszystkim od tego, jakie rośliny chcesz uprawiać w ogrodzie. Jeśli potrzebujesz pomocy, zgłoś się do naszej firmy, a z chęcią udzielimy Ci odpowiedzi. 

Chcesz nas zatrudnić?

Opowiedz nam o swoim projekcie.

Polityka cookies | Polityka prywatności

Copyright © Kaktus 2020

Firma Kaktus najbardziej aktywnie działa na terenie miejscowości: Poznań, Luboń, Komorniki, Mosina, Puszczykowo, Skórzewo oraz Dąbrówka.

PROJEKT I WYKONANIE: PIOTR JEZIORNY piotr jeziorny strony internetowe luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo Piotr Jeziorny pozycjonowanie stron internetowych luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo