"Kompleksowe zagospodarowanie terenów zieleni" M.Wiśniewski 501-725-876 kaktus-ogrody@wp.pl

BLOG

Poznań · Luboń · Komorniki · Mosina · Puszczykowo · Skórzewo · Dąbrówka · Stęszew · Rokietnica

Top 9 roślin do wysiewu w styczniu

Marzysz o pięknym ogrodzie pełnym kwiatów i roślin? To marzenie, które możesz zrealizować w bardzo prosty sposób! Specjalnie z myślą o Tobie stworzyliśmy ten krótki poradnik na temat tego jakie rośliny warto posadzić już w styczniu, by móc cieszyć się pięknym, kwitnącym ogrodem podczas wiosny i lata.

Podstawowe zasady, którymi należy się kierować w walce o piękny ogród

Choć wiele osób stara się o to, by ich ogródek prezentował się możliwie jak najlepiej, to ich działania często nie mają odzwierciedlenia w tym jak w rzeczywistości wygląda ich działka. Niestety znaczna większość osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że o ogród należy dbać całym rokiem. Dla wielu okres zimy to czas tak zwanego przestoju podczas, którego nie wykonują żadnych prac ogrodniczych. Jest to jeden z największych, a zarazem najczęściej popełnianych błędów o którym powie Ci niemal każdy dobry ogrodnik.

Otóż okazuje się, że ogród zimą może być tak samo żywy jak latem lub wiosną, a to wszystko za sprawą roślin, które można sądzić już w styczniu! Myślisz, że to niemożliwe? Choć zakładanie ogrodu zimą może być nieco utrudnione, to warto zaznaczyć, że nie ma żadnych przeciwskazań, które zabraniałyby tego robić. Aby nieco ułatwić Twoją pracę przedstawiamy Ci ranking roślin, które można zasadzić zimą.

Top 9 roślin do wysiewu w styczniu

Lawenda

Lawenda to piękna roślina, która charakteryzuje się przede wszystkim swoim zapachem. Woń jaką wytwarzają kwiaty lawendy znana jest na całym świecie już od pokoleń, a jej właściwości wykorzystywane są w kosmetyce, aromaterapii a nawet w gastronomii. Dbanie o lawendę nie jest bardzo skomplikowanym zajęciem, jednak należy pamiętać o tym, by w miarę regularnie ją przycinać. Kiedy przyciąć lawendę? Najlepszym czasem na przycinanie lawendy jest oczywiście wiosna. To właśnie wtedy należy usunąć chore lub uschnięte pędy.

Oleander

Jest to wyjątkowy kwiat, który zachwyca wszystkich swoimi bujnymi pąkami.

Oleander zimowanie- decydując się na niego warto jednak wiedząc, że podczas jesieni należy przenieść go do pomieszczenia.

Begonia stale kwitnąca

Roślina charakteryzująca się pięknym okresem kwitnięcia. Begonia pochodzi z Brazylii, jednak w Polskich warunkach najczęściej można spotkać ją w doniczkach lub na rabatkach.

Pelargonia

To jeden z najbardziej rozpoznawalnych kwiatów. Niemal każdy doskonale zdaje sobie sprawę z tego jak wygląda pelargonie, mimo to nie wszyscy wiedzą, że najlepszy okres na wysiew dla pelargonii to właśnie styczeń.

Szałwia błyszcząca

Popularna roślina o właściwościach leczniczych to ulubienica polskich domów. Znają ją całe pokolenia zaczynając od naszych prababć a kończąc na naszych dzieciach.

Werbena

Choć zakładanie ogrodów przeważnie kojarzy się z sadzeniem pięknych i rozłożystych kwiatów, warto też zwrócić uwagę na rośliny o praktycznym charakterze. Okazy takie jak werbena, szałwia lub mięta można potem wykorzystać w kuchni.

Heliotrop peruwiański

To mniej popularna roślina, która mini swojej anonimowości jest w stanie zachwycić niejednego ogrodnika. Właśnie dlatego warto jest mieć ją w swoim ogródku.

Lobelia przylądkowa

Ta roślina o egzotycznej nazwie tak naprawdę jest dość popularnym bywalcem wśród ogrodów babć lub cioć. Najczęściej można zobaczyć ją w wiszących doniczkach na balkonie.

Petunia ogrodowa

Królowa wszystkich roślin. To właśnie ona była prawdziwym hitem w czasie PRL. Warto również zaznaczyć, że obecnie również jest niezwykle często kupowana.

Jak widzisz zakładanie ogrodu w zimę jest możliwe, jeśli jednak nie czujesz się na siłach, dobrym pomysłem może okazać się również firma ogrodnicza

Chcesz nas zatrudnić?

Opowiedz nam o swoim projekcie.

Polityka cookies | Polityka prywatności

Copyright © Kaktus 2020

Firma Kaktus najbardziej aktywnie działa na terenie miejscowości: Poznań, Luboń, Komorniki, Mosina, Puszczykowo, Skórzewo oraz Dąbrówka.

PROJEKT I WYKONANIE: PIOTR JEZIORNY piotr jeziorny strony internetowe luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo Piotr Jeziorny pozycjonowanie stron internetowych luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo