"Kompleksowe zagospodarowanie terenów zieleni" M.Wiśniewski 501-725-876 kaktus-ogrody@wp.pl

BLOG

Poznań · Luboń · Komorniki · Mosina · Puszczykowo · Skórzewo · Dąbrówka · Stęszew · Rokietnica

Sierpień w ogrodzie – sadzimy rośliny cebulowe i nie tylko

Sierpień to czas, kiedy temperatura powoli zaczyna być coraz niższa w ciągu dnia, a wieczory stają się chłodne. Dla ogrodnika to znak, że najwyższa pora przygotować rośliny do kolejnego sezonu oraz spoczynku.

Kiedy sadzić rośliny cebulowe

Jeżeli zastanawiacie się jakie rośliny cebulowe należy sadzić właśnie w sierpniu oraz które następnie pięknie rozkwitają na wiosnę, to odpowiadamy, że do tej grupy zaliczamy między innymi:

 • tulipany,
 • hiacynty,
 • krokusy,
 • narcyzy,
 • czosnek ozdobny,
 • cebulica.

Warto jednak przy tym podkreślić, że wiele zależy od pogody w sierpniu. Jeżeli sierpień będzie upalny, podobnie jak to zwykle bywa w naszym kraju w lipcu, to warto poczekać do września, jeżeli natomiast sierpień będzie chłodniejszy i bardziej jesienny, to można już sadzić te rośliny cebulowe

Rośliny cebulowe zimujące w gruncie

Rośliny cebulowe zimujące w gruncie po pierwsze mają tę zaletę, że nie trzeba ich wykopywać co roku, a zazwyczaj co mniej więcej 3 do 4 lat, po drugie zaś można je spokojnie sadzić właśnie w sierpniu. Nasza firma ogrodnicza szczególnie poleca zainteresowanie się takimi jak:

 • Hiacynt wschodni,
 • Lilia,
 • Cebulica syberyjska,
 • Kosaciec żyłkowany,
 • Śnieżnik lśniący,
 • Szachownica cesarska.

Rabata z roślin cebulowych

Nasza firma ogrodnicza może pomóc Państwu w zakładaniu ogrodu. Jedną z naszych propozycji dla Państwa jest spojrzenie na rośliny cebulowe jako idealny materiał do stworzenia pięknych rabat w ogrodzie. Zielone liście roślin cebulowych pięknie będą dopełniać wygląd Państwa rabaty. Dzięki mnogości różnorodności kolorów, jakie gwarantują nam rośliny cebulowe, można stworzyć przepiękne kompozycje w ogrodzie. Możemy zdecydować się na swego rodzaju barwny misz-masz, który pięknie wypełni nam przestrzeń pomiędzy naszymi bylinami i krzewami. Równie dobrze, możemy zdecydować się na bardziej stonowany kolor uzyskany przez różne rodzaje roślin i na przykład uformować rabaty w mniej lub bardziej misterne wzory i układy geometryczne. 

 Warto w tym miejscu podkreślić, że dzięki mnogości kolorów i dostępnych różnego rodzaju odmian możemy przygotować wiele możliwości ich zestawienia. Możemy pomóc Państwu w procesie zakładania ogrodu i projektowania takiej rabaty z roślin cebulowych. Rośliny te mogą zostać dobrane pod względem kolorów, można uformować je w kształt pasów o miękkich liniach, stworzyć ciekawe i artystyczne wzory i zestawienia geometryczne, albo wkomponować je między krzewy i byliny. Rabaty są zresztą najlepszym możliwym miejscem na uprawę roślin cebulowych

Chcesz nas zatrudnić?

Opowiedz nam o swoim projekcie.

Polityka cookies | Polityka prywatności

Copyright © Kaktus 2020

Firma Kaktus najbardziej aktywnie działa na terenie miejscowości: Poznań, Luboń, Komorniki, Mosina, Puszczykowo, Skórzewo oraz Dąbrówka.

PROJEKT I WYKONANIE: PIOTR JEZIORNY piotr jeziorny strony internetowe luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo Piotr Jeziorny pozycjonowanie stron internetowych luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo