"Kompleksowe zagospodarowanie terenów zieleni" M.Wiśniewski 501-725-876 kaktus-ogrody@wp.pl

ZAKŁADANIE OGRODÓW – Projektowanie i zakładanie ogrodów. Zakładać samodzielnie, czy z pomocą firmy ogrodniczej?


 

Kupując dom czy mieszkanie coraz więcej osób korzysta z profesjonalnych projektantów czy dekoratorów wnętrz. Chcemy, aby nasze wnętrza były nie tylko funkcjonalne, ale też by spełniały najbardziej wyrafinowane gusta estetyczne. Podobnie sprawa wygląda z ogrodami – coraz więcej osób chce, by ich ogrody miały określony charakter, styl, by rośliny nie rosły „na dziko”. Do projektowania i zakładania ogrodów zatrudniają więc profesjonalistów? Czy warto korzystać z usług oferujących projektowanie ogrodu? Czy zakładanie ogrodu koniecznie musi być zlecone firmie ogrodniczej? Co warto wiedzieć o takich usługach?

Jeśli jesteś osobą zabieganą i doba zawsze jest dla Ciebie za krótka, zatrudnienie firmy ogrodniczej, która pomoże Ci w projektowaniu i zakładaniu Twojego wymarzonego ogrodu, będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Nie musisz praktycznie o nic się martwić, profesjonaliści zajmą się wszystkim. W zakres usług takiej firmy wchodzi:

  • projektowanie ogrodów przydomowych, wodnych, tradycyjnych ozdobnych ( w stylu nowoczesnym, rustykalnym, angielskim, francuskim, modernistycznym, japońskim, zgodnie z feng-shui, ogrody leśne i inne)
  • zakładanie ogrodu, tarasu, balkonu (sadzenie roślin, wyłożenie ścieżek, itp.),
  • tworzenie oczek wodnych, fontann itp.,
  • pielęgnacja ogrodów, w tym pielęgnacja trawnika, koszenie go, podlewanie terenów zielonych,
  • montaż systemów nawadniających,
  • tworzenie dróg dojazdowych i chodników.

Profesjonalny ogrodnik zajmujący się na co dzień tymi zadaniami wie, co można obok siebie sadzić, co jest trujące, (a to szczególnie ważne, gdy mamy dzieci). Firma ogrodnicza ma także kontakty ze szkółkami roślin, a co za tym idzie, dostęp do większej ilości gatunków, mogą uzyskać specjalne rabaty. Specjalista może nam również udzielić wielu cennych rad na temat późniejszej pielęgnacji ogrodów. Dowiemy się m. in. jak chronić rośliny na zimę, jak je przesadzać. Korzystanie z usług firmy ogrodniczej to również duża oszczędność czasu. Projektanci i ogrodnicy dopilnują, aby wszystko szło zgodnie z planem i by wszystko było dopięte na ostatni guzik. Stworzą taki projekt ogrodu, aby harmonizował z przestrzenią wokół – zwłaszcza z budynkiem mieszkalnym, ale także innymi elementami, współistniejącymi budynkami, drzewami, które już są, a np. z pewnych względów nie będą usunięte itd.

Warto zatem oddać swój ogród w ręce specjalistów. Zagospodarują przestrzeń przeznaczoną na ogród tak, aby był on jak najbardziej użytkowy oraz jak najpiękniejszy. Profesjonalne usługi pozwolą zaoszczędzić czas, pieniądze i sporo nerwów.

 


Czym na co dzień zajmuje się Firma Ogrodnicza KAKTUS? Naszym Klientom oferujemy:

Usługi ogrodnicze związane z Ogrodem:

Usługi ogrodnicze związane z Trawnikiem:

Montaż systemów nawadniających:

Prace związane z kostka brukową: