"Kompleksowe zagospodarowanie terenów zieleni" M.Wiśniewski 501-725-876 kaktus-ogrody@wp.pl

BLOG

Poznań · Luboń · Komorniki · Mosina · Puszczykowo · Skórzewo · Dąbrówka · Stęszew · Rokietnica

Prace pielęgnacyjne w ogrodzie w lipcu

W lipcu możemy cieszyć się przepysznymi owocami prosto z krzaczka, a także pachnącymi kwiatami. Wielu z nas z radością spędza czas w ogrodzie, ciesząc się latem i wysokimi temperaturami. Jednak lipiec to także czas różnych prac pielęgnacyjnych. Warto wiedzieć o czym należy pamiętać.

Pielęgnacja kwiatów w lipcu 

Firma ogrodnicza w lipcu oferuje usługi związane m.in. z pielęgnacją kwiatów. Jest to idealny czas na wykopanie cebulek tulipanów, a także zasianie nasion roślin dwuletnich. Lipiec to także idealny czas na rozmnażanie irysów i odmładzanie bylin (które powinno mieć miejsce mniej więcej co 3 – 4 lata). Warto przyjrzeć się swoim roślinom, aby dokonać odpowiednie prace. 

Przycinanie krzewów 

Pielęgnacja ogrodu w lipcu to także przycinanie krzewów ozdobnych i żywopłotu. Przy okazji pobiera się z nich sadzonki, które są niezbędne do rozmnożenia.  Końcem miesiąca można także przycinać różne byliny jak np. lawendę, osróżkę czy szałwię. Dzięki temu w drugiej części lata będą mogły ponownie zakwitnąć. 

Prace w ogrodzie wśród warzyw i owoców 

Aby ogród latem prezentował się wystarczająco dobrze, należy także w odpowiedni sposób zadbać o warzywa i owoce. W drugiej połowie miesiąca należy przyciąć różne odmiany jabłoni, a także wiśni i czereśni.  Jest to także właściwy czas na przycinanie dwuletnich pędów malin, które owocują latem, a także truskawek. Tego typu zabieg wzmacnia poszczególne gatunki roślin i przyczynia się do ograniczenia rozwoju chorób grzybowych.  W lipcu nowoczesny ogród, a także ogród tradycyjny staje się miejscem dojrzewania różnych gatunków owoców. Przez praktycznie cały miesiąc można zbierać z krzaczków porzeczki, maliny, czereśnie, brzoskwinie, borówki itd. Pod koniec miesiąca dojrzewają także różne odmiany jabłek. Zbiory czekają także warzywniak. W lipcu dojrzewają cebule, bób, ogórki, cukinie, fasole, pory, koper, seler, buraki itd.  Lipiec to także czas siewów, warto również pamiętać o pielęgnacji trawnika. Trawa wymaga regularnego koszenia, a także wietrzenia oraz nawożenia. Dzięki tym zabiegom hamowany jest rozwój mchów i chwastów, zwiększa się także przepuszczalność trawnika, co pozwala na lepszą absorbcję wody i wszelkich makroelementów.  W lipcu warto zadbać o swój ogród i pamiętać o poszczególnych pracach, które należy wtedy wykonać. Dzięki temu ogród będzie się prezentował wystarczająco ciekawie i atrakcyjnie. W razie potrzeby warto zwrócić się o pomoc do specjalistycznej firmy zajmującej się pielęgnacją ogrodów. 

Chcesz nas zatrudnić?

Opowiedz nam o swoim projekcie.

Polityka cookies | Polityka prywatności

Copyright © Kaktus 2020

Firma Kaktus najbardziej aktywnie działa na terenie miejscowości: Poznań, Luboń, Komorniki, Mosina, Puszczykowo, Skórzewo oraz Dąbrówka.

PROJEKT I WYKONANIE: PIOTR JEZIORNY piotr jeziorny strony internetowe luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo Piotr Jeziorny pozycjonowanie stron internetowych luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo