"Kompleksowe zagospodarowanie terenów zieleni" M.Wiśniewski 501-725-876 kaktus-ogrody@wp.pl

BLOG

Poznań · Luboń · Komorniki · Mosina · Puszczykowo · Skórzewo · Dąbrówka · Stęszew · Rokietnica

Podlewanie ogrodu, jakich błędów należy się wystrzegać?

Masz ogród, ale jesteś dopiero początkującym ogrodnikiem i wszystkiego się uczysz? Świetnie trafiłeś. Wyjawię Ci kilka sposobów na właściwe podlewanie ogrodu. Zanim przejdziemy jednak do konkretów, to chciałbym zwrócić Ci uwagę na błędy, które popełniane są przez ogrodników. Co ciekawe, są to zarówno osoby dopiero rozpoczynające swoją przygodę z ogrodem, ale także ogrodnicy bardziej doświadczeni. Nie ma co zwlekać. Pora przejść do szczegółów.

Zapominanie o podlewaniu, czy też zbyt intensywne podlewanie

Pierwszym błędem jest zapominanie o podlewaniu, czy też po prostu robienie tego zbyt rzadko. Wiadomo, że są rośliny, które podlewa się częściej, jak i takie, które nie wymagają takiej częstotliwości podlewania. Zbyt rzadko podlewane rośliny po prostu uschną, czy też zaczną chorować. Bardzo często z takich roślin nic już nie będzie.

Drugi błąd to przelewanie roślin. Gdy nasze kwiaty, krzewy, czy też innego rodzaju sadzonki mają zbyt dużo wody, to także nie jest to zbyt dobre. Czasami w zupełności wystarczy podlewanie dwa, czy też trzy razy w tygodniu. Codzienne podlewanie jest rzadkością. Wyjątkiem jest duży upał, czy też rośliny, które uwielbiają zapewnienie wysokiej wilgotności.

Jak zapanować nad podlewaniem?

Gdy zdarza Ci się popełniać powyższe błędy, to potrzebujesz pomocy. Możesz zdecydować się na automatyczne podlewanie ogrodu. Wówczas pompa do podlewania ogrodu odgrywa główną rolę. Nie jest ona jednak osamotniona. Tak naprawdę trzeba zainwestować w cały system podlewania ogrodu. Mamy wtedy pewność, że Twoje rośliny będą podlewane regularnie i w odpowiednich ilościach. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby sporo podróżować. Na dodatek nie trzeba nikogo szukać do opieki nad ogrodem. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie.

Jeśli taki system podlewania ogrodu nie wchodzi w grę i raczej chcesz się nim zająć samodzielnie, to wypadałoby poznać bliżej wymagania swoich roślin. Musisz się dowiedzieć, jakich warunków oczekują i ile razy w tygodniu należy je podlewać. Gdy masz duży ogród, a w nim sporo różnych gatunków roślin, to koniecznie zrób sobie notatki. Szczególnie na początku może Ci to sprawić niemały problem. Z czasem jednak to opanujesz i będziesz zadowolony ze swojej pracy.

Pamiętaj, że ogród jest na tyle specyficzny, że sporo uczymy się dzięki metodzie prób i błędów. Wtedy zyskujemy najwięcej doświadczenia, które w ogrodzie jest bezcenne. Człowiek uczy się całe swoje życie. Na naukę nigdy nie jest za późno! Wszystko Ci wyjaśnimy i pokażemy!

Chcesz nas zatrudnić?

Opowiedz nam o swoim projekcie.

Polityka cookies | Polityka prywatności

Copyright © Kaktus 2020

Firma Kaktus najbardziej aktywnie działa na terenie miejscowości: Poznań, Luboń, Komorniki, Mosina, Puszczykowo, Skórzewo oraz Dąbrówka.

PROJEKT I WYKONANIE: PIOTR JEZIORNY piotr jeziorny strony internetowe luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo Piotr Jeziorny pozycjonowanie stron internetowych luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo