"Kompleksowe zagospodarowanie terenów zieleni" M.Wiśniewski 501-725-876 kaktus-ogrody@wp.pl

BLOG

Poznań · Luboń · Komorniki · Mosina · Puszczykowo · Skórzewo · Dąbrówka · Stęszew · Rokietnica

Opryski drzew owocowych w marcu

Drzewa owoce wymagają oprysków, gdyż w ten sposób unikniemy groźnych chorób oraz szkodników, które mogłyby negatywnie wpływać na rozwój naszych roślin. Przycinanie drzew owocowych to nie jedna rzecz, którą należy wykonać w przypadku drzew owocowych, ponieważ powinniśmy pamiętać także o opryskach, które należy wykonać w sadzie. Zatem jak odpowiednio przeprowadzić opryski roślin w marcu?

Opryski przeciw kędzierzawości liści brzoskwini 

W marcu opryskom poddaje się drzewka z brzoskwiniami przeciwko kędzierzawości liści. Jest to bardzo częsta choroba wywoływana przez grzyb Taphira Deformans. Tutaj trzeba wykonać oprysk w marcu, gdyż w maju mogą pojawić się pierwsze objawy choroby, a wtedy już nie odratujemy drzewa. Zabieg wykonuje się w okresie kiedy drzewo nie posiada jeszcze liści. Zaleca się, aby opryski były wykonywane w temperaturze min 6 stopni. Do oprysków stosuje się 6g specyfiku na litr wody. Proporcje mogą różnić się w zależności od środka chemicznego, jaki jest wykorzystywany do oprysku, a sposób użycia znajdziemy z tyłu naszego specyfiku.    

Opryski jabłoni w marcu przeciwko mączniakowi 

W marcu opryskuje się także drzewa owocowe jabłoni w celu zwalczenia grzyba Podosphaera Leucotricha, który przyczynia się do wystąpienia mącznika prawdziwego. Środowisko grzybicze zimuje na pędach i pąkach. Wraz z okresem wegetacji grzyby pojawiają się na liściach. W tym przypadku często używa się środków, których proporcja wynosi 75 ml środka na 6l wody. Jest on najczęściej stosowany na działkach. Oprysków jabłoni nie wykonuje się w momencie kiedy na dworze jest gorąco i sucho. 

Opryski przeciwko szkodnikom, które zimują na drzewach

Ogród wiosną odżywa a wraz z nim zimujące na drzewach szkodniki. Marzec jest na tyle dobrą porą, że możemy także wykonać opryski olejem parafinowym przeciwko szkodnikom, które zimują na roślinach. Szkodniki, które budzą się ze snu mogą wylęgiwać się z jaj larwy. Olej parafinowy ma za zadanie oblepić ciało szkodnika utrudniając im oddychanie w efekcie dane robactwo się udusi nie rozpoczynając żerowania na roślinie. 

Oprysk wiśni, moreli, czereśni 

Krzewy owocowe mogą paść ofiarą raka bakteryjnego. Nie zwalczanie go prowadzi do śmierci naszej rośliny. Pielęgnacja ogrodu jest więc podstawą, ponieważ nawet najmniejsze szkodniki mogą wywołać bardzo dużo szkód. Rak bakteryjny najczęściej atakuje wiśnie, morele oraz czereśnie. Tego typu rak charakteryzuje się tym, że na roślinach widoczne są pęknięcia na gałęziach oraz pniach. Pielęgnacja ogrodów w tym przypadku polega na zastosowaniu środka, który najczęściej występuje w proporcjach 3 g specyfiku w 0,5 – 0,75 l wody. 

Chcesz nas zatrudnić?

Opowiedz nam o swoim projekcie.

Polityka cookies | Polityka prywatności

Copyright © Kaktus 2020

Firma Kaktus najbardziej aktywnie działa na terenie miejscowości: Poznań, Luboń, Komorniki, Mosina, Puszczykowo, Skórzewo oraz Dąbrówka.

PROJEKT I WYKONANIE: PIOTR JEZIORNY piotr jeziorny strony internetowe luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo Piotr Jeziorny pozycjonowanie stron internetowych luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo