"Kompleksowe zagospodarowanie terenów zieleni" M.Wiśniewski 501-725-876 kaktus-ogrody@wp.pl

BLOG

Poznań · Luboń · Komorniki · Mosina · Puszczykowo · Skórzewo · Dąbrówka · Stęszew · Rokietnica

Okrywanie rabaty przed zimą – jak je skutecznie ochronić?

Każdy ogród zimą wymaga odpowiedniego otulenia i ochrony przez śniegiem, mrozem i zimnem. Doświadczenia jednoznacznie pokazują, że mróz potrafi spowodować ogromne spustoszenia. Jak skutecznie okryć rośliny, by przez całą zimę czuły się niezwykle komfortowo? U nas poznasz najlepsze, sprawdzone sposoby. Gotowi na garść praktycznej wiedzy? Zaczynamy! 

Najlepszy czas na okrycie rabat ogrodowych

Pielęgnacja ogrodów powinna być wykonana na tyle wcześnie, by mróz nie zaskoczył naszych roślin. Trudno jest przewidzieć nadchodzące warunki atmosferyczne, dlatego najbardziej wrażliwe rabaty ogrodowe należy okryć już jesienią. Co ważne, nie należy tego wykonać też zbyt wcześnie. Wierzchnia warstwa gleby powinna zamarznąć. Jeśli odkryjemy rośliny przy dodatniej temperaturze, nie zdążą się zahartować i będą bardziej wrażliwe na zimno. 

Najskuteczniejsze metody na ochronę roślin przed zimnem

Skrzynie ogrodowe na rabaty to doskonałe, trwałe rozwiązanie na ochronę przed mrozem i zimnem, które posłuży nam przez wiele lat. Odpowiednio zaimpregnowane drewno to jeden z najbardziej trwałych materiałów. Skrzynie drewniane, które są swego rodzaju donicami, wystarczy ocieplić na zimę styropianem, by stworzyć dla roślin doskonałą izolację cieplną. Prócz tego doskonałym sposobem, by nasza rabata ogrodowa skutecznie wytrzymała najsilniejszą zimę, jest ocieplenie jej liśćmi, słomą, włókniną, stroiszem, siatką cieniującą, korą bądź trocinami. Sposobów naprawdę jest dużo. Różnorodne kompozycje rabat ogrodowych wymagają innych metod okrycia.

Liście 

To najtańszy i najbardziej naturalny sposób. Powszechnie wykorzystywany na zadrzewionych działkach. Doskonale sprawdzi się przy rabatach bylinowych. Nie wolno okrywać nimi roślin zimozielonych – mogą zgnić, ponieważ liście nie przepuszczają powietrza.

Słoma 

Słoma przepuszcza powietrza, nie zbija się, w przeciwieństwie do liści. Tworzy się z niej popularne chochoły, które doskonale zabezpieczają przed zimnem rabaty ogrodowe drzew i krzewów. 

Stoisz 

Stoisz to nic innego jak gałęzie drzew iglastych. Doskonale nadają się do okrywania roślin zimozielonych. Co ważne, nie gnieżdżą się pod nimi szkodliwe dla roślin gryzonie. 

Kora i trociny 

Ogród zimą pod korą i trocinami będzie z pewnością skutecznie ochroniony przed zimnem. Często rabaty ogrodowe bylinowe są nimi zabezpieczane. Z kory i trocin usypuje się kopce. 

Zapewnij doskonałą ochronę kwiatom, bylinom, krzewom i drzewom na swoich rabatach ogrodowych i ciesz się ich doskonałym wyglądem przez długi czas.

Chcesz nas zatrudnić?

Opowiedz nam o swoim projekcie.

Polityka cookies | Polityka prywatności

Copyright © Kaktus 2020

Firma Kaktus najbardziej aktywnie działa na terenie miejscowości: Poznań, Luboń, Komorniki, Mosina, Puszczykowo, Skórzewo oraz Dąbrówka.

PROJEKT I WYKONANIE: PIOTR JEZIORNY piotr jeziorny strony internetowe luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo Piotr Jeziorny pozycjonowanie stron internetowych luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo