"Kompleksowe zagospodarowanie terenów zieleni" M.Wiśniewski 501-725-876 kaktus-ogrody@wp.pl

BLOG

Poznań · Luboń · Komorniki · Mosina · Puszczykowo · Skórzewo · Dąbrówka · Stęszew · Rokietnica

Marzec w ogrodzie

Regularna pielęgnacja ogrodu jest niezwykle istotna z punktu widzenia cyklu wegetacyjnego roślin, tworzących Twoją, przydomową oazę relaksu. Jeśli lubisz spędzać czas na świeżym powietrzu wiosna w ogrodzie jest doskonałym pretekstem do złapania pierwszych, ciepłych promieni słonecznych oraz okazją do wykonania niezbędnych czynności. Jeżeli natomiast brakuje Ci czasu na konieczne prace, pielęgnacja ogrodów przez profesjonalistów to doskonałe wyjście. 

Marzec w ogrodzie-od czego zacząć?

Ogród po zimie jest miejscem, wymagającym wielu zabiegów pielęgnacyjnych. Wiosna w ogrodzie to czas intensywnych prac, dzięki którym w kolejnych miesiącach możesz cieszyć się pięknymi, zdrowymi, często kwitnącymi lub owocującymi roślinami. Marzec w ogrodzie zachęca ciepłymi dniami, jednak warto pamiętać, że nadejście kalendarzowej wiosny nie oznacza całkowitego odejścia zimy, która może postraszyć jeszcze przymrozkami. Przede wszystkim zadbaj o trawnik. Ogród wiosną wymaga zagrabienia zeszłorocznych pozostałości liści, koszenia, wertykulowania oraz nawożenia długo działającym nawozem. Marzec w ogrodzie jest czasem, gdy warto uzupełnić korę pod iglakami. Dzięki temu utrzymasz kwaśny odczyn gleby. Gdy temperatura powietrza wzrośnie, warto podlać nie tylko iglaki, aby nie doprowadzić do przesuszenia roślin. Nie masz czasu na prace w ogrodzie lub zdrowie uniemożliwia Ci zadbanie o swoje, zielone oczko w głowie? Pielęgnacja ogrodów to nasze zadanie specjalne, wykonywane z pasją i ogromnym zaangażowaniem. 

Pielęgnacja ogrodu w marcu-co koniecznie trzeba zrobić?

Twój ogród w marcu wymaga użycia sekatora. Obcinaj pędy drzew i krzewów, nie zapominając o różach. Cięcie prześwietlające warto wykonać dla takich drzew owocowych jak jabłoń, grusza, śliwa. Dzięki niemu zapewnisz dostęp promieni słonecznych oraz przewiewność. Gałęzie w miejscu cięcia zabezpiecz przed drobnoustrojami pastą ogrodniczą. Jeśli nie odkryłe/aś jeszcze roślin, osłoniętych na zimę, można wykonać to zadanie. Rośliny warto nawieść, zwłaszcza dotyczy to roślin cebulowych. Do gruntu można wysadzić rośliny o dobrej odporności na niskie temperatury (np. rzodkiewka, marchew). Warto okryć je wiosenną agrowłókniną. Wysiej czosnek i cebulę. Marzec w ogrodzie to dobry moment na zadbanie o kompostownik, spulchnienie gleby oraz przesadzanie roślin, zwłaszcza młodych, doniczkowych. Zależy Ci na profesjonalnym podejściu do prac? Pielęgnacja ogrodu to jedna z naszych usług. Zapraszamy, a z pewnością pozwolimy Twojemu ogrodowi zyskać doskonały start w nowy sezon wegetacyjny. 

Chcesz nas zatrudnić?

Opowiedz nam o swoim projekcie.

Polityka cookies | Polityka prywatności

Copyright © Kaktus 2020

Firma Kaktus najbardziej aktywnie działa na terenie miejscowości: Poznań, Luboń, Komorniki, Mosina, Puszczykowo, Skórzewo oraz Dąbrówka.

PROJEKT I WYKONANIE: PIOTR JEZIORNY piotr jeziorny strony internetowe luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo Piotr Jeziorny pozycjonowanie stron internetowych luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo