"Kompleksowe zagospodarowanie terenów zieleni" M.Wiśniewski 501-725-876 kaktus-ogrody@wp.pl

BLOG

Poznań · Luboń · Komorniki · Mosina · Puszczykowo · Skórzewo · Dąbrówka · Stęszew · Rokietnica

Kostka brukowa płukana: sposób na piękny ogród

Piękny ogród i uporządkowana przestrzeń wokół domu to Twoje marzenie? Nawet jeżeli obecnie otoczenie Twojego domu nie wygląda tak, jak tego chcesz, uporządkowanie terenu nie musi pozostawać w kręgu Twoich marzeń. Warto przenieść je na realizm, a kostka brukowa płukana może być tym, co pomoże Ci, aby to, o czym śnisz stało się faktem.

Kostka płukana, czyli jaka?

Wiadomo, że kostka brukowa może mieć wiele różnych odsłon. Niektóre kafelki są bardzo małe, ale tworzą przepiękne mozaiki, inny zaś rodzaj bruku mieć większy rozmiar i idealnie pasować do małych przestrzeni, które potrzebują optycznego powiększenia. Nowoczesny chodnik ogrodowy wcale nie musi być szary, a kolorowe kompozycje to teraz standard. Czym jednak jest kostka płukana? Okazuje się, że to płyta betonowa uzyskiwana w bardzo konkretny sposób: pod wpływem intensywnej obróbki wodnej z mieszanki kruszyw, które pod dużym ciśnieniem są wypłukiwane z betonu.

Zalet kostki płukanej jest wiele…

Podstawowym plusem kostki płukanej są jej liczne walory artystyczne i wizualne. Tak specyficzna obróbka materiałów pozwala na dokładne wyodrębnienie się mocnych elementów i chropowatość. Dzięki temu bruk może odznaczać się większą antypoślizgowością niż ma to miejsce w przypadku klasycznych, gładkich chodników miejskich. Ścieżki w ogrodzie wykonane z kostki płukanej będą doskonale wyglądać, ale też mogą służyć jako miejsce spacerów – również zimą. Świetnym towarzystwem dla bruku płukanego mogą być meble ogrodowe z drewna, ściółka przypominająca leśną, ale również różnego rodzaju kamienie – małe i duże. Widoczna faktura kruszywa w kostce płukanej to ważny atut tego rodzaju materiału do budowy ścieżek w ogrodzie i jednocześnie powód, dla którego wiele osób uznaje ten materiał do wykończenia przestrzeni wokół domu za szlachetniejszy.

Kostka brukowa płukana w praktyce: to również musisz wiedzieć

Wady kostki brukowej płukanej? Tak, oczywiście, że istnieją. Najważniejszym ograniczeniem jest trudność w czyszczeniu. Jeżeli postawisz na pięknie wybrukowany podjazd do garażu i któregoś dnia wycieknie coś z samochodu, usunięcie plam, jakie pozostaną na bruku może okazać się naprawdę trudnym zadaniem. Z uwagi na ten fakt bruk płukany o wiele lepiej sprawdzi się w ogrodzie czy w miejscach, gdzie zabrudzenia nie są tak dużym problemem. Kostka brukowa płukana w jasnych odcieniach barw dość szybko się brudzi, dlatego o wiele lepszym wyborem może być ciemniejsza kolorystyka. Tego rodzaju produkty są dostępne w naszym sklepie, do którego serdecznie zapraszamy.

Chcesz nas zatrudnić?

Opowiedz nam o swoim projekcie.

Polityka cookies | Polityka prywatności

Copyright © Kaktus 2020

Firma Kaktus najbardziej aktywnie działa na terenie miejscowości: Poznań, Luboń, Komorniki, Mosina, Puszczykowo, Skórzewo oraz Dąbrówka.

PROJEKT I WYKONANIE: PIOTR JEZIORNY piotr jeziorny strony internetowe luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo Piotr Jeziorny pozycjonowanie stron internetowych luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo