"Kompleksowe zagospodarowanie terenów zieleni" M.Wiśniewski 501-725-876 kaktus-ogrody@wp.pl

ZAKŁADANIE OGRODÓW – Kilka sprawdzonych sposobów na ogród dekoracyjny zimą.


 

Piękny ogród to chluba i wizytówka. Jak zatem zadbać o to aby i zimą wyglądał zjawiskowo?

O każdej porze roku ogród oferuje mnóstwo możliwości. Zimą możesz zarówno ulepić bałwana, nakarmić ptaszki, spędzić czas przy grillu. Nie rezygnuj z aktywnego wykorzystania ogrodu w tą najchłodniejszą porę roku.

Poniżej przedstawiamy  sugestii, które pozwolą aby i zimą Twój ogród zachwycał i wyróżniał się na tle sąsiadujących ogrodów.

  1. Zadbaj aby w Twoim ogrodzie nie zabrakło roślin o kolorowych pędach. Doskonale sprawdzą się np. derenie
  2. Skup uwagę na formie. Wybierz rośliny o gałęziach skręconych w korkociągi lub pędy powyginane jak po „trwałej”. Wybieraj rośliny iglaste o niebagatelnej formie, zróżnicowanej wielkości oraz szerokiej palecie kolorów. Postaw na rośliny liściaste częściowo lub całościowo zimozielone. Mieszaj i twórz swoje kompozycje.
  3. Wybiera rośliny których owoce lub kwiaty pozostają na zimę. Dzięki czemu podkreślają dekoracyjny charakter ogrodu. Doskonale sprawdzą się: hortensje, irga, śnieguliczka lub niektóre jabłonie.
  4. Wykorzystaj nieszablonowe ozdoby oraz osłony dla roślin. Mały akcent może zdziałać cuda.
  5. Miskanty – czemu nie?! Wysoka trawa, która zachwyca swoim pięknym pióropuszem.
  6. Zainwestuj w karmnik dla ptaków. Połącz przyjemne z pożytecznym. Wybierz oryginalny, dekoracyjny model.
  7. BLOG - ZAKŁADANIE OGRODÓW - Kilka sprawdzonych sposobów na ogród dekoracyjny zimą.1Rzeźba lub inne dekoracyjne przedmioty, jak wiklinowe lub metalowe kosze, czy kule to doskonałe wykończenie całego projektu.
  8. Okres zimowy daje możliwość wyeksponowania oryginalnego oświetlenia. Dzięki czemu nasz ogród zyska dodatkową, zmysłową dekorację. Możemy zainwestować w stałe oświetlenie, oraz takie, które wykorzystamy tylko w okresie świątecznym. Dobry pomysłem są też świece, lampiony, mini latarnie.
  9. Zadbaj o ład, estetykę i porządek. W okresie zimowym bardziej rzucają się w oczy nieuporządkowane składziki, patyki, stara trwa, czy opadnięte liście.

 


 

Czym na co dzień zajmuje się Firma Ogrodnicza KAKTUS? Naszym Klientom oferujemy:

 

Usługi ogrodnicze związane z Ogrodem:

Usługi ogrodnicze związane z Trawnikiem:

Montaż systemów nawadniających:

Prace związane z kostka brukową: