"Kompleksowe zagospodarowanie terenów zieleni" M.Wiśniewski 501-725-876 kaktus-ogrody@wp.pl

ZAKŁADANIE OGRODÓW

– Kiedy sadzić drzewa owocowe?


 

Każdy kto choć trochę zajmował się roślinami czy ogrodem na pewno zdaje sobie sprawę z tego, że każda roślina ma swoje oczekiwania, wymagania, od spełniania których będzie zależeć czy jej wzrost będzie właściwy. Nie inaczej jest jeśli chodzi o drzewa i krzewy owocowe. Dlatego warto wiedzieć jak powinna wyglądać pielęgnacja ogrodu, by z krzewów i drzew uzyskać smaczne, wartościowe owoce. Postaramy się krótko ten temat podjąć niniejszym wpisem.

Drzewa i krzewy owocowe – zadbaj o nie

Jeśli chcesz zadbać o drzewa i krzewy owocowe należy przygotować dla nich odpowiednie stanowisko. Takie rośliny powinny być odpowiednio oświetlone, dlatego rozwiązaniem są drzewka owocowe kolumnowe, których ustawienie sprawia, że każda roślina otrzymuje odpowiednią dawkę światła i tym samym jej wzrost i dojrzewanie owoców jest harmonijne. Warto zadbać również o takie kwestie jak opryski drzew owocowych czy szczepienie drzew owocowych. Od podjęcia takich działań zależeć będzie efektywność rodzenia owoców przez takie drzewka. Swoją rolę ma również przycinanie drzew owocowych w odpowiednim czasie w ciągu roku, co pozwoli roślinom nieco odżyć i wypuścić nowe pędy.

Kiedy sadzić drzewa owocowe?

Jeśli zastanawiasz się kiedy sadzić drzewka owocowe, powinieneś wiedzieć, że obecnie drzewa owocowe sprzedawane są z odkrytymi korzeniami albo w pojemnikach. Jeśli roślina ma odkryte korzenie powinno się je sadzić w okresie spoczynku. Robimy to wczesną wiosną albo jesienią. Wiosną lepiej sadzić takie drzewa, które będą wrażliwe na mróz jak brzoskwinie czy morele. W przypadku, gdy drzewa albo krzewy są sprzedawane w pojemnikach i tym samym korzenie są ukryte to tak naprawdę będzie można je sadzić przez cały sezon, choć i tutaj zaleceniem jest ich sadzenie raczej wiosną. Charakterystyczne w tym zakresie będą truskawki, które powinno się sadzić w sierpniu.

Zadbaj o swoje drzewka

Decydując się na drzewka owocowe trzeba również pamiętać, że bardzo istotna będzie późniejsza dbałość o te drzewka. Pielęgnacja ogrodów powinna więc zakładać działanie w takim zakresie, które będzie również związane z dbałością o drzewka owocowe, które będzie się w takim ogrodzie posiadało. Odpowiednia ich pielęgnacja, przycinanie gałęzi będzie bardzo istotne, ponieważ w dłuższej perspektywie pozwoli zadbać o stworzenie takich warunków, w których drzewko będzie się prawidłowo rozrastało i jednocześnie tym samym gwarantowało prawidłowe owocowanie. Dbanie o drzewa owocowe na pewno jest warte uwagi, ponieważ przyniesie nam korzyści w postaci doskonale smakujących owoców.

 


Czym na co dzień zajmuje się Firma Ogrodnicza KAKTUS? Naszym Klientom oferujemy:

Usługi ogrodnicze związane z Ogrodem:

Usługi ogrodnicze związane z Trawnikiem:

Montaż systemów nawadniających:

Prace związane z kostka brukową: