"Kompleksowe zagospodarowanie terenów zieleni" M.Wiśniewski 501-725-876 kaktus-ogrody@wp.pl

BLOG

Poznań · Luboń · Komorniki · Mosina · Puszczykowo · Skórzewo · Dąbrówka · Stęszew · Rokietnica

Jesień w ogrodzie z kwitnącymi bylinami.

Jesienią nie musimy żegnać się z pięknym i kolorowym ogrodem. O tej porze roku, jeśli oczywiście zadbamy o to wcześniej, mogą rozkwitnąć wyjątkowo piękne i efektowne rośliny – mowa oczywiście o bylinach – niektóre gatunki teraz właśnie są najpiękniejszą ozdobą naszego ogrodu.  Jakie byliny jesienne posadzić w swoim ogrodzie? Oto kilka inspirujących pomysłów.

Byliny kwitnące do ogrodu

W jesiennym ogrodzie nie może zabraknąć kwitnących roślin, które zamienią ogród w feerię barw i przywabią jeszcze pożyteczne owady. Na jakie byliny jesienne warto przede wszystkim postawić? Np. Na jeżówki, które rosną w kępach i kwitną od sierpnia do października. Mogą osiągać wysokość od 60 – 100 cm wysokości. Jednak to, co w nich najpiękniejsze, to właśnie kolory – jeżówki mienią się odcieniami różu, czerwieni, żółci, beżu i kremu – wszystko zależy od tego, na jaki gatunek się zdecydujemy. Inne byliny jesienne, które warto posadzić do swojego ogrodu, to dalie. Te piękne i okazałe kwiaty nie zimują w glebie, więc trzeba je jesienią wykopać i przechować w suchym i ciemnym miejscu, a ponownie wysadzić wiosną. Te kuliste i bardzo efektowne kwiaty mogą mieć większe i mniejsze główki, które odznaczają się mocno upakowanymi płatkami. Dzięki temu jest to bardzo okazały kwiat, który dodatkowo występuje w bardzo różnorodnej kolorystyce. Są przy tym również bardzo trwałe i długo cieszą oko w ogrodzie. Jesienią nie powinno także zabraknąć w ogrodzie takich roślin jak wrzos jesienny, który mieni się różnymi odcieniami różu, fioletu oraz zieleni. Popularne jesienne byliny do ogrodu to także astry, które są łatwe w uprawie i zachwycają różnorodnością barw.

Jak pielęgnować byliny jesienne?

Niezależnie od tego, na jakie byliny jesienne się zdecydujemy, musimy odpowiednio o nie zadbać. Jak wygląda pielęgnacja ogrodu, w którym jesienią rozkwitają byliny? Zdecydowana większość z nich preferuje stanowiska słoneczne, więc zadbajmy o to, aby zapewnić im właśnie takie warunki – odwdzięczą nam się swoim wzrostem i kwitnieniem. Warto jednak dokładnie upewnić się o wymaganiach poszczególnych roślin. Koniecznie także trzeba wiedzieć, które z nich trzeba zimą przechować w piwnicy, a które mogą pozostać na miejscu do przyszłego roku. Dalie to jesienne byliny, które należy wykopać bezwzględnie z ziemi przed zimą. Oczywiście w ogrodzie jesiennym warto także posadzić wiele innych roślin, które są wieloletnie. Są to także różnego rodzaju rozchodniki, krwawniki czy rudbekie – każde z nich są wyjątkowe i pięknie ozdobią jesienny ogród.  

Chcesz nas zatrudnić?

Opowiedz nam o swoim projekcie.

Polityka cookies | Polityka prywatności

Copyright © Kaktus 2020

Firma Kaktus najbardziej aktywnie działa na terenie miejscowości: Poznań, Luboń, Komorniki, Mosina, Puszczykowo, Skórzewo oraz Dąbrówka.

PROJEKT I WYKONANIE: PIOTR JEZIORNY piotr jeziorny strony internetowe luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo Piotr Jeziorny pozycjonowanie stron internetowych luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo