"Kompleksowe zagospodarowanie terenów zieleni" M.Wiśniewski 501-725-876 kaktus-ogrody@wp.pl

BLOG

Poznań · Luboń · Komorniki · Mosina · Puszczykowo · Skórzewo · Dąbrówka · Stęszew · Rokietnica

Jakie rośliny wybrać aby ogród był zielony cały rok?

Wiele osób błędnie uważa, że zima jest czasem, kiedy ogrody wyglądają nieciekawie, są szare i monotonne. My znamy sposoby, aby ogród był zielony przez cały rok. Jak to jest możliwe? Wystarczy zasadzić odpowiednie gatunki, które nie gubią liści jesienią. Rośliny zielone zimą nie należą jedynie do gatunków iglastych, ale to też szereg bylin, pnączy oraz liściastych krzewów.

Nowoczesny ogród — harmonia i wdzięk przez cały rok

Dekoracyjne ogrody zawierają gatunki roślin kwitnących, owocujących, mogą posiadać kolorowe pędy lub ciekawy pokrój. W naszych projektach doradzamy stawianie na grupy roślin, które tworzą kwiaty w różnym czasie. Warto też postawić na rośliny ogrodowe zimozielone. Jedną z takich roślin jest trzmielina 'Fortune’a’. Roślina charakteryzuje się sztywnymi i grubymi liśćmi o złotozielonej barwie. To prawdziwa perełka w każdym ogrodzie. Krzewy mają dużą zdolność do płożenia się, trzmielinę udaje się formować poprzez intensywne cięcie. Zakładanie ogrodu powinno uwzględnić też miejsce dla roślin kwasolubnych — wrzosów oraz rododendronów. To niezwykłe rośliny zielone zimą, które obsypują się pięknymi kwiatami. Wśród roślin dekoracyjnych przez cały rok wyróżnia się też wszystkie iglaki. Warto stawiać na mniej popularne odmiany — to np. szydlica japońska lub świerk 'Conica’. Gatunki iglaste mogą mieć różne kolory, od niebieskawych i srebrzystych świerków, aż po złociste żywotniki i dwukolorowe jałowce. Iglaki są prostymi w uprawie roślinami oraz nie gubią liści, dlatego polecamy je osobom zapracowanym, które chcą, aby ich ogród był zawsze piękny.

Rośliny zielone o dekoracyjnych owocach i kwiatach zimą

Prace w ogrodzie zimą polegają głównie na odśnieżaniu ścieżek oraz otrząsaniu krzewów ze śniegu. W ogrodzie po sezonie mogą pojawiać się dekoracyjne owoce, które wprowadzą trochę koloru do szarego krajobrazu. Szczególnie polecamy ogniki szkarłatne. Rośliny są zimozielone, a na niskich krzewach oprócz liści, pojawiają się liczne, zebrane w baldachy, kolorowe kuleczki. Projektowanie ogrodu dekoracyjnego przez cały sezon nie jest dla nas wyzwaniem, ponieważ możemy wybierać spośród setek roślin, które wyglądają wyjątkowo przez cały sezon. Do miejsc zacienionych polecamy ostrokrzewy, które posiadają ciemnozielone, kolczaste blaszki liściowe oraz czerwone owoce. Warto stawiać też na rośliny, które kwitną zimą. Dobrym przykładem takiego gatunku jest oczar pośredni, który nie tylko tworzy dekoracyjne kwiaty, ale też pięknie pachnie. Na rabatach pokrytych śniegiem pojawiają się przepiękne i barwne kwiaty ciemierników. Cienisty ogród z ich towarzystwem wygląda wyjątkowo, zwłaszcza w lutym.

Chcesz nas zatrudnić?

Opowiedz nam o swoim projekcie.

Polityka cookies | Polityka prywatności

Copyright © Kaktus 2020

Firma Kaktus najbardziej aktywnie działa na terenie miejscowości: Poznań, Luboń, Komorniki, Mosina, Puszczykowo, Skórzewo oraz Dąbrówka.

PROJEKT I WYKONANIE: PIOTR JEZIORNY piotr jeziorny strony internetowe luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo Piotr Jeziorny pozycjonowanie stron internetowych luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo