"Kompleksowe zagospodarowanie terenów zieleni" M.Wiśniewski 501-725-876 kaktus-ogrody@wp.pl

BLOG

Poznań · Luboń · Komorniki · Mosina · Puszczykowo · Skórzewo · Dąbrówka · Stęszew · Rokietnica

Jakie rośliny kwitną i owocują w ogrodzie w lipcu?

Zielony ogród

Wraz z nadejściem wakacji, każdy ogrodnik rozpoczyna prace pielęgnacyjne w swym ogrodzie. Domownicy chcą zaplanować swoje zielone wnętrze, tak, aby było najlepiej wyeksponowane i przystosowane do lipcowego słońca. Dodatkowo rośliny zaczynają wtedy kwitnąć i owocować. Ten niesamowity proces pozwala na poznanie niepowtarzalnych walorów dekoracyjnych oraz zapachowych. W tym okresie należy porządnie zadbać o dane byliny, krzewy i drzewa po to, by mogły się efektownie rozwinąć. W naszym poradniku znajdziesz odpowiedź na pytanie jakie to są gatunki i poznasz ich wyjątkowe zastosowanie, które wzbogaci każdy ogród

Zestawienie kwitnących i owocujących roślin w lipcu

Pierwszym gatunkiem są malwy, byliny, które odznaczają się wysokością nawet 2m. Ich piękne, charakterystyczne kwiaty, doskonale wyglądają na rabatach, w grupach lub jako solitery. Trzeba zapewnić im stanowiska słoneczne oraz dostateczną ilość wody, a odwdzięczą się niesamowitą formą, która zachwyci każdego.

Kolejnymi bylinami są lilie. Te wyjątkowe rośliny ogrodowe, podbijają każde przestrzenie, również te, wokół oczek wodnych. Ich atrakcyjne, wielobarwne kwiaty rozkwitają w lipcu i pozostają jedynie do sierpnia, dlatego należy jak najwięcej rozkoszować się ich wyglądem. 

Warto wspomnieć także o przepięknie pachnącej, roślinie jednoletniej, jaką jest maciejka. Jej drobne, purpurowofioletowe kwiatuszki, potrafią utrzymywać się nawet do wczesnej jesieni, jednak to właśnie w lipcu, wydzielają najmocniejszy zapach, zwłaszcza wieczorem po ich otwarciu. Wysadzenie maciejki między ławkami lub przy miejscach spotkań, nada romantycznych, sielankowych doznań w trakcie rozmów przy zachodzie słońca.

Natomiast w upalne popołudnia można schronić się w cieniu niepowtarzalnego drzewa o żółtawobiałych kwiatach i małych, charakterystycznych owocach. Tym drzewem jest lipa, która charakteryzuje się gęstym, jajowatym pokrojem, nieprzepuszczającym promieni słonecznych, dzięki czemu, możliwe jest ustawienie przy nim ław, stolików czy huśtawek.

Naszym zdaniem te wyjątkowe rośliny ogrodowe powinny znaleźć swe miejsce w każdej projektowanej przestrzeni, ponieważ razem dadzą niesamowity efekt końcowy, który rozkocha w sobie domowników jak i gości.

Kwitnienie, a pielęgnacja

Aby rośliny ogrodowe mogły odpowiednio się rozwijać i ukazywać swoją urodzajność, należy zapewnić im odpowiednią pielęgnację, która dostarczy składników pokarmowych, nada odpowiednie warunki glebowe i wodne, zabezpieczy przed szkodnikami oraz zapewni zabiegi sanitarne. Warto powierzyć te zadania wykwalifikowanym ogrodnikom, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie w obyciu z kwiatami. Nasza firma ogrodnicza świadczy usługi, które pozwolą utrzymać ogród w zadbanym stanie, a nasi profesjonalni pracownicy z największą troską będą dbać o wzrastające rośliny. Tylko odpowiednie podejście i wiedza pozwoli na wyjątkowy rozwój kwiatów oraz owoców, dlatego należy zaznajomić się z tematem takim jak pielęgnacja ogrodu, aby być dumnym ze swojej zielonej przestrzeni. Wiemy, że miłość i troska do roślin to największy dar, który chcemy również powierzać innym pasjonatom natury. 

Chcesz nas zatrudnić?

Opowiedz nam o swoim projekcie.

Polityka cookies | Polityka prywatności

Copyright © Kaktus 2020

Firma Kaktus najbardziej aktywnie działa na terenie miejscowości: Poznań, Luboń, Komorniki, Mosina, Puszczykowo, Skórzewo oraz Dąbrówka.

PROJEKT I WYKONANIE: PIOTR JEZIORNY piotr jeziorny strony internetowe luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo Piotr Jeziorny pozycjonowanie stron internetowych luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo