"Kompleksowe zagospodarowanie terenów zieleni" M.Wiśniewski 501-725-876 kaktus-ogrody@wp.pl

BLOG

Poznań · Luboń · Komorniki · Mosina · Puszczykowo · Skórzewo · Dąbrówka · Stęszew · Rokietnica

Jak zaprojektować ogródek przy szeregowcu?

Mały ogród to nie lada wyzwanie dla właściciela nieruchomości. Przydomowy ogródek, przynależny do szeregowca to szczególnie wymagająca przestrzeń, która z jednej strony graniczy w całości ze ścianą budynku, natomiast prostopadłe do niej krawędzie są jednocześnie granicą z sąsiednimi posesjami. Taki ogród wymaga starannego projektu, uwzględniającego jego specyfikę. 

Projektowanie ogrodu przy szeregowcu-co jest priorytetem?

Projektowanie ogrodu małego jest zadaniem, wymagającym dokładnego rozeznania na miejscu. Przede wszystkim warto wiedzieć, jakie są dokładne wymiary ogrodu oraz jego kształt (czy jest regularnym kwadratem, prostokątem czy posiada kształt nieregularny). Projekt ogrodu musi uwzględniać ponadto ilość naturalnego nasłonecznienia oraz potrzeby właścicieli. Nasza firma, zajmująca się m.in projektowaniem ogrodów przy szeregowcach do każdego zadania podchodzi indywidualnie, z ogromnym zaangażowaniem. Najważniejsze jest zaplanowanie stref funkcjonalnych oraz dobór materiałów i elementów aranżacyjnych. 

Projekt ogrodu małego-niezbędne elementy 

Co powinien zawierać mały ogród? Przede wszystkim strefę relaksu. Z szeregowca najczęściej do ogrodu wchodzi się przez okno tarasowe z salonu lub/i kuchni. Zadbajmy o miejsce relaksu. Taras będzie wygodną strefą wypoczynku, a zarazem przejściem do strefy zieleni. Powinien zostać wyposażony w meble wypoczynkowe, skrzynię na poduszki oraz dekoracyjne, solarne oświetlenie. W bezpośrednim sąsiedztwie założymy trawnik, który stanie się niewątpliwą ozdobą oraz przestrzenią, wokół której zasadzone zostaną rośliny. Mały ogród nie jest miejscem do eksperymentów. Jeśli ma być to strefa nowoczesna, świetnie sprawdzą się trawy ozdobne, osadzone wokół kamyczków. Ścieżki warto wykonać z kostki brukowej. Projektowanie ogrodu małego uwzględnia dobór zaledwie kilku rodzajów roślin, w tak niewielkiej przestrzeni nie warto wprowadzać zbytniego zróżnicowania. 

Przydomowy ogród przed szeregowcem-postaw na minimalizm

Nowoczesne, minimalistyczne koncepcje aranżacji ogrodu sprawdzają się zarówno w dużych, jak i mikroogrodach. Proste formy, podwyższenia, geometryczne kształty, beton, jasne kamyczki oraz rośliny zielone, zachwycające efektownością i szybkim wzrostem to propozycje, idealne do Twojego ogrodu. Projekt ogrodu przy szeregowcu zakłada najczęściej zastosowanie kilku gatunków roślin, doskonale współgrających ze sobą podczas wzrostu. Warto wziąć pod uwagę również kolorystykę roślin, możliwość utworzenia prywatności oraz szybkość ich wzrostu. Projektanci często dobierają odmiany karłowate. 

Chcesz nas zatrudnić?

Opowiedz nam o swoim projekcie.

Polityka cookies | Polityka prywatności

Copyright © Kaktus 2020

Firma Kaktus najbardziej aktywnie działa na terenie miejscowości: Poznań, Luboń, Komorniki, Mosina, Puszczykowo, Skórzewo oraz Dąbrówka.

PROJEKT I WYKONANIE: PIOTR JEZIORNY piotr jeziorny strony internetowe luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo Piotr Jeziorny pozycjonowanie stron internetowych luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo