"Kompleksowe zagospodarowanie terenów zieleni" M.Wiśniewski 501-725-876 kaktus-ogrody@wp.pl

BLOG

Poznań · Luboń · Komorniki · Mosina · Puszczykowo · Skórzewo · Dąbrówka · Stęszew · Rokietnica

Jak zadbać o porządek w ogrodzie?

Jak przygotować ogród do wiosny, by swobodnie korzystać z uroków własnego kawałka ziemi? Już czas na nowy sezon! Aby w pełni wykorzystać każdy metr ziemi najważniejszy jest porządek w ogrodzie. Jeśli teraz zadbasz o swój ogródek, będziesz cieszył się nim po późnej jesieni.

Od czego zacząć? 

Gdy tylko skończą się mroźne noce i rozpoczną się piękne poranki można ściągnąć osłony, które chroniły rośliny podczas zimowych dni. Najlepiej zabrać się za to w piękny bezchmurny dzień.  By Twój ogródek tętnił życiem kolejnym krokiem będą rabaty, trzeba je uprzątnąć i usunąć suche części roślin. Teraz można już wyściółkować podłoże, by zachować wodę w glebie i powstrzymać wzrost chwastów. Narzędzia ogrodnicze przydadzą się do uprzątnięcia trawnika, by źdźbła trawy nie zbijały się w ogromne kępy. 

Pielęgnacja ogrodu jest niezmiernie ważna

Gdy trawnik wygląda już nieskazitelnie kolejnym krokiem jest przycinanie krzewów, drzew i żywopłotów. Przycinanie polega głównie na usuwaniu suchych, przemrożonych i połamanych gałęzi, a żywopłotom można nadać fantazyjny kształt. Każdy krzew i drzewo potrzebują innej pielęgnacji, zanim zaczniesz sprawdź jak najlepiej zaopiekować się roślinami. Pamiętaj o pryskaniu drzewek owocowych, najlepiej używać do tego preparatów olejowych, by chronić drzewo przed szkodnikami.

Jakie narzędzia ogrodnicze są potrzebne?

Aby zachować porządek w ogrodzie i na tarasie potrzebujemy kilku rzeczy. Do przechowywania tych większych narzędzi jak kosiarka czy łopata najlepsza jest szopa na narzędzia i jeśli sami chcemy zadbać o nasz ogród potrzebujemy m.in.:

  • Rękawice ogrodowe
  • Sekator
  • Grabie
  • Łopata
  • Kosiarka
  • Twarda szczotka
  • Detergenty do czyszczenia tarasu
  • Myjka ciśnieniowa

Gdy twój ogród jest prawie gotowy możesz rozpocząć przygotowania do wiosennych nasadzeń kwiatów, krzewów lub warzyw. Jeśli twoim priorytetem jest piękny wygląd ogrodu pamiętaj o kolorowych kwiatach. Wśród tych mniej wymagających są nasturcja, piwonia i bratek. Idealnie sprawdzą się też zioła takie jak bazylia, mięta lub rozmaryn. A gdy miejsca masz niewiele postaw na ozdobne krzewy.

Czy wiesz, że możesz zrobić kompostownik samodzielnie?

Wystarczy zakup odpowiedniego pojemnika. Należy wrzucać do niego obierki z warzyw i owoców pozostałe po przygotowaniu obiadu, a także drobne gałęzie i zdrowe liście. Rośliny będą wdzięczne za tak użyźnioną glebę. Jeśli twój ogród nie jest jeszcze gotowy na wiosnę, a Ty nie masz na niego pomysłu to warto zapytać profesjonalistów. Nasza firma ogrodnicza pełni szerokie usługi ogrodnicze od projektowania poprzez zakładania ogrodu aż po jego pielęgnacje.

Chcesz nas zatrudnić?

Opowiedz nam o swoim projekcie.

Polityka cookies | Polityka prywatności

Copyright © Kaktus 2020

Firma Kaktus najbardziej aktywnie działa na terenie miejscowości: Poznań, Luboń, Komorniki, Mosina, Puszczykowo, Skórzewo oraz Dąbrówka.

PROJEKT I WYKONANIE: PIOTR JEZIORNY piotr jeziorny strony internetowe luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo Piotr Jeziorny pozycjonowanie stron internetowych luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo