"Kompleksowe zagospodarowanie terenów zieleni" M.Wiśniewski 501-725-876 kaktus-ogrody@wp.pl

ZAKŁADANIE OGRODÓW

– Jak urządzić ogród zgodnie z zasadami feng shui?


 

Zasady Feng Shui są używane do dekoracji domów i ogrodów. Celem Feng Shui jest osiągnięcie ludzkiej harmonii z otoczeniem. Jeśli chcesz ozdobić dom lub ogród zgodnie ze sztuką Feng Shui, powinieneś uzyskać poradę od specjalisty, ponieważ zakładanie ogrodów nie jest łatwe. Możesz jednak samodzielnie zastosować podstawowe zasady. Pielęgnacja ogrodów i odpowiednie nawadnianie ogrodu sprawią cuda!

Harmonia i natura

Według Feng Shui ogród, podobnie jak wnętrze domu lub mieszkania, powinien być harmonijnie rozplanowany. Bardzo ważne jest, aby w ogrodzie lub na stępie panował porządek – brak porzuconych elementów, połamanych mebli, starego drewna, niestety często widocznych na polskich dziedzińcach. Projektowanie ogrodów zgodnie z zasadą Feng Shui powinno być oparte na naturalnym krajobrazie. Musisz zrównoważyć liczbę roślin, pamiętaj o równowadze między yin i yang w ogrodzie – w tym przypadku możemy dojść do wniosku, że rośliny jin to rośliny o długich i bardziej kręconych liściach, a yang to rośliny o pędach skierowanych ku górze i wszystkie rośliny pnące . Rośliny Jin „wyciszają” kompozycję, a te yang są dynamiczne – tutaj możemy osiągnąć harmonię. Projektowanie ogrodu w myśl tej zasady na pewno przyniesie owocne skutki.

Energia

Według Feng Shui woda jest energią. Dlatego dobrze jest umieścić fontannę, źródło lub staw w ogrodzie. Otwór może być owalny, okrągły lub w kształcie nerki wokół domu. Energia – Chi, jej swobodny przepływ zależy tylko od harmonii środowiska. Dlatego w przypadku feng shui w ogrodzie ważne jest, aby umieścić wszystkie elementy i wprowadzić pewne zmiany w naturalnym krajobrazie, aby nic nie blokowało chi, ale nie przepływało zbyt szybko. Odbywa się to na przykład poprzez tworzenie ścieżek, które nie są prostymi liniami, ale łukami, sadzeniem drzew lub krzewów w celu spowolnienia energii w pustej przestrzeni lub umieszczaniem ścian na wyższych zboczach lub sadzeniu żywopłotów. Zakładanie ogrodu zgodnie z zasadami feng shui pomaga uporządkować swoje życie i emocje.

Niedowiarki mogą uważać zasady Feng Shui za bajki, ale biorąc pod uwagę, że jest to sztuka, która ma ponad 2000 lat i wciąż istnieje i nie została zapomniana, a wręcz przeciwnie – mnóstwo znanych firm projektuje w ten sposób siedziby swoich firm oraz ogrody firmowe – może warto zorganizować przestrzeń wokół siebie, a nie tylko przestrzeń w ogrodzie? Może przyniesie to zadziwiająco pozytywne skutki? Sprawdź sam i zaprojektuj swojego ogrod!

 


Czym na co dzień zajmuje się Firma Ogrodnicza KAKTUS? Naszym Klientom oferujemy:

Usługi ogrodnicze związane z Ogrodem:

Usługi ogrodnicze związane z Trawnikiem:

Montaż systemów nawadniających:

Prace związane z kostka brukową: