"Kompleksowe zagospodarowanie terenów zieleni" M.Wiśniewski 501-725-876 kaktus-ogrody@wp.pl

BLOG

Poznań · Luboń · Komorniki · Mosina · Puszczykowo · Skórzewo · Dąbrówka · Stęszew · Rokietnica

Gleba w ogrodzie, jak zadbać o nią naturalnie.

Warto uzdatnić podłoże, jeżeli przestało ono poprawnie spełniać swoją funkcję. Jeżeli mamy w planach zasadzić lub, gdy już rosną w wybranym podłożu rośliny, to w takim wypadku warto użyźnić glebę oraz poprawić jej skład. Zdarzają się sytuacje, że odczyn trzeba dopasować do wymagań konkretnych gatunków roślin. Aby użyźnić miejsce, w którym rosną rośliny warto zastosować dodatkową warstwę żyznej gleby, istnieje także alternatywa w postaci nawozu, który spowoduje, że ziemia otrzyma sporą dawkę minerałów. Istotne jest, by pamiętać, że gleba musi zostać rozłożona równomiernie, a jej grubość zależy od poziomu zniszczenia. Podłoże powinno być odpowiedniej jakości, dlatego trzeba zadbać, by zakupić ją jedynie z wiarygodnego źródła, dzięki czemu wyeliminujemy potencjalne ryzyko skażenia szkodliwymi substancjami. Pielęgnacja ogrodu z czasem przynosi pozytywny rezultat, gdy używamy środków naturalnych. Dużą popularnością cieszą się nawozy organiczne w postaci kompostu, obornika oraz nawozów zielonych. Naturalne rozwiązania mieszają się najlepiej z gleba, przy czym warto zwrócić uwagę, że kompost przeważnie stosuje się wiosną i jesienią.

Co powinien wiedzieć każdy ogrodnik?

Warto mieć świadomość z jakim typem gleby mamy do czynienia, ponieważ na tej podstawie można lepiej dobrać metodę dbania o nawierzchnię. Kolejnym, istotnym aspektem jest jej odczyn pH, warto na to zwrócić uwagę, ponieważ wtedy mamy pogląd na obecność ważnych składników i minerałów potrzebnych rośliną do rozkwitu. Zbyt kwaśne podłoże powoduje, że rośliny mają problem z pobieraniem wartości odżywczych. Taka gleba ma skłonności do tworzenia niekorzystnych związków chemicznych, a także w takim środowisku giną pożyteczne mikroorganizmy. Na tym prostym przykładzie można zauważyć, jak ważna jest odpowiednia jakość gleby. Aby podwyższyć odczyn najlepiej zastosować wapnowanie, ponieważ to daje najlepsze rezultaty.

Sprawdź, jak powinna wyglądać pielęgnacja trawnika

Każdemu zależy, by jego ogród wiosną z całą swoją mocą przypominał o tym, że natura wraca do życia. Bardzo ważną częścią każdego ogrodu jest także trawnik, więc warto zadbać, by dobrze się prezentował. Trzeba zapewniać mu odpowiednią pielęgnację oraz wspierać trawnik naturalnymi środkami, które pomogą nam utrzymać go w odpowiedniej kondycji. Regularne podlewanie, nawożenie oraz koszenie sprawi, że ogród zyska dodatkowego uroku. Odpowiedni nawóz wzmacnia trawnik przed odmrożeniem, można także ustrzec się przed potencjalnymi chorobami, dzięki grabieniu liści oraz czyszczeniu darni z martwych resztek. To zagwarantuje, że trawnik przezimuje pod śniegiem, co sprawi, że unikniemy nieprzyjemnych komplikacji.

Chcesz nas zatrudnić?

Opowiedz nam o swoim projekcie.

Polityka cookies | Polityka prywatności

Copyright © Kaktus 2020

Firma Kaktus najbardziej aktywnie działa na terenie miejscowości: Poznań, Luboń, Komorniki, Mosina, Puszczykowo, Skórzewo oraz Dąbrówka.

PROJEKT I WYKONANIE: PIOTR JEZIORNY piotr jeziorny strony internetowe luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo Piotr Jeziorny pozycjonowanie stron internetowych luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo