"Kompleksowe zagospodarowanie terenów zieleni" M.Wiśniewski 501-725-876 kaktus-ogrody@wp.pl

BLOG

Poznań · Luboń · Komorniki · Mosina · Puszczykowo · Skórzewo · Dąbrówka · Stęszew · Rokietnica

Co zamiast tui do ogrodu?

Tuje zyskały nie lada popularność. Możemy je spotkać w prawie każdym ogrodzie. Nie zawsze jednak to dobry wybór. Czasem warto zrezygnować z tui i postawić na inne, świeże pomysły, mniej typowe rośliny. Jak urządzić ogród bez tui? 

Wygodny ogród 

Aranżacja ogrodów pełni kluczową rolę w stworzeniu przestrzeni, w której będziemy czuli się bezpiecznie i przyjemnie. Ogród to miejsce relaksu, odpoczynku, spotkań towarzyskich, rodzinnych aktywności. Ogród jest jednocześnie czymś osobistym, intymnym, a jednocześnie czymś publicznym. To ogród podziwiają nasi sąsiedzi, to on jest wizytówką naszego domu. Funkcjonalny ogród to taki, w którym można aktywnie spędzić czas, który daje przyjemność estetyczną, prywatność, gdy tego potrzebujemy. W taki ogrodzie powinno być zarówno miejsce dobrze nasłonecznione, jak i cień, który da ukojenie w gorące dni. Warto zadbać o przestrzeń, która odpowie potrzebom każdego domownika. Zacienie, jak i prywatność można uzyskać poprzez posadzenie odpowiednich roślin. Dobrym rozwiązaniem jest stworzenie żywopłotu. Odpowiedni do tego będzie cis. Jest to roślina, która dobrze znosi mrozy i jest odporna na formowanie. Cis można dowolnie przycinać i tworzyć krzewów atrakcyjne kształty. Jest on rośliną, która rośnie dość wolno. Jeśli chcemy, aby żywopłot był wysoki w szybki czasie, to doskonały do tego będzie jałowiec. Ta roślina dobrze znosi mrozy, jest atrakcyjna wizualnie, a dzięki swoim kłującym igłom dobrze sprawdzi się w roli żywopłotu obronnego. Świerk pospolity również nadaje się do uformowania żywopłotu. Zarówno cis, jak świerk pospolity mogą pełnić rolę pojedynczego drzewa, które tworzy cień nad ogrodem. Jałowiec natomiast daje owoce, z których można robić nalewki albo aromatyczne olejki eteryczne. 

Atrakcyjny ogród

Ogród jest miejscem, które dostarcza estetycznych przeżyć. Aranżacja ogrodów powinna być przeprowadzona tak, aby rośliny tworzyły spójną i piękną kompozycję. Modny ogród to taki, w którym wykorzystywane są ciekawe rośliny. Tuje, które można spotkać w każdym, pospolitym ogrodzie nie są do tego odpowiednie. Warto inwestować w atrakcyjne i ciekawe wizualnie rośliny i odpowiednio je ze sobą komponować. Niebiesko-zielony jałowiec skalny jest nietypowy, więc będzie się wyróżniał w ogrodzie. Natomiast, dużo spokojniejsze kolorystycznie, cis świerk pospolity stworzą dobre tło dla kwiatowych szaleństw. Jeśli rośliny mają być atrakcyjne, to trzeba o nie odpowiednio zadbać. Pielęgnacja ogrodu jest równie ważna, co jego aranżacja. Nawet najbardziej modny ogród, jeśli nie będzie zadany, nie spełni swojej estetycznej funkcji. 

Chcesz nas zatrudnić?

Opowiedz nam o swoim projekcie.

Polityka cookies | Polityka prywatności

Copyright © Kaktus 2020

Firma Kaktus najbardziej aktywnie działa na terenie miejscowości: Poznań, Luboń, Komorniki, Mosina, Puszczykowo, Skórzewo oraz Dąbrówka.

PROJEKT I WYKONANIE: PIOTR JEZIORNY piotr jeziorny strony internetowe luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo Piotr Jeziorny pozycjonowanie stron internetowych luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo