"Kompleksowe zagospodarowanie terenów zieleni" M.Wiśniewski 501-725-876 kaktus-ogrody@wp.pl

BLOG

Poznań · Luboń · Komorniki · Mosina · Puszczykowo · Skórzewo · Dąbrówka · Stęszew · Rokietnica

Co się składa na koszty pielęgnacji ogrodu?

Zadbany ogród- wizytówka twojego domu

Odwiedzając rodzinę bądź przyjaciół w ich domu, zawsze podświadomie zwracamy uwagę na ogród, najczęściej nie zdajemy sobie z tego nawet sprawy. Można więc powiedzieć, że ogródek jest wizytówką domu, swego rodzaju znakiem rozpoznawczym, w dodatku odpowiednio zadbany nie tylko robi świetne wrażenie wizualne, ale niesie za sobą także inne korzyści. Jedną z nich jest świetne miejsce na wypoczynek- w miłym dla oka ogrodzie miło spędza się czas, jest to najlepsze miejsce na wypicie porannej kawy albo wieczorne czytanie książki. A jeżeli metraż pozwoli, to rzecz jasna uprawianie sportu także wchodzi w grę. W zasadzie aktywnym sposobem na spędzanie wolnego czasu może być już sama pielęgnacja ogrodu, to bardzo dobra szansa na oddech świeżym powietrzem oraz wyciszenie i ruch.

Czy ładny i zadbany ogród wiąże się z wysokimi kosztami?

Posiadanie ogródka to hobby i jak każde inne tego typu zajęcie wymaga inwestycji oraz wiedzy, nie wystarczy sam zestaw do pielęgnacji ogrodu. Jednak w przypadku tej pasji, wydatki można dopasować do swoich możliwości, są one bowiem zależne od dwóch podstawowych czynników- rozmiarów ogródka oraz jego wyposażenia i flory. Stworzenie projektu, który będzie dopasowany do określonego budżetu, mogą państwo oczywiście zlecić naszej firmie.

Czynności, o których należy pamiętać przy opiekowaniu się ogródkiem, a które jednocześnie generują koszty to:

  1. Podlewanie- Rośliny potrzebują wody, trzeba więc pamiętać o jej dostarczaniu, zwłaszcza w upalne dni. Ten koszt da się jednak ograniczyć, korzystając ze zbiorników, które będą zbierały wodę deszczową.
  2. Nawozy- Nawozy to wydatek obowiązkowy, rośliny trzeba odżywiać, aby mogły całkowicie wykorzystać swój potencjał wzrostowy. Ten koszt także da się ograniczyć, np. Korzystając z tańszych środków.
  3. Koszenie, przycinanie itp.- Część budżetu trzeba poświęcić na narzędzia ogrodowe, bez których pielęgnacja ogrodu byłaby utrudniona lub niemożliwa.
  4. Ochrona przed chorobami- ostatnim kosztem, z którym trzeba się liczyć, zakładając ogródek, jest ochrona roślin przed grzybem oraz owadami. Służące do tego preparaty nie należą do najtańszych, ale na szczęście są wydajne i jedna butelka starcza na wystarczająco długo, aby jej zakup był niemalże nieodczuwalny.

Od ciebie zależy ile wydasz

Do założenia ogródka, nie powinno się podchodzić spontanicznie, powinna to być przemyślana decyzja, a nie podjęta pod wpływem impulsu. Analizując budżet oraz miejsce, łatwo stworzyć dopasowany ogród łatwy w pielęgnacji. Nieprzemyślana decyzja może za to doprowadzić do powstania za dużego obiektu, który przyniesie więcej szkód niż pożytku.

Chcesz nas zatrudnić?

Opowiedz nam o swoim projekcie.

Polityka cookies | Polityka prywatności

Copyright © Kaktus 2020

Firma Kaktus najbardziej aktywnie działa na terenie miejscowości: Poznań, Luboń, Komorniki, Mosina, Puszczykowo, Skórzewo oraz Dąbrówka.

PROJEKT I WYKONANIE: PIOTR JEZIORNY piotr jeziorny strony internetowe luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo Piotr Jeziorny pozycjonowanie stron internetowych luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo