"Kompleksowe zagospodarowanie terenów zieleni" M.Wiśniewski 501-725-876 kaktus-ogrody@wp.pl

TARASY Z KOSTKI BRUKOWEJ

Automatyczne zadaszenie tarasu – jak działa i dlaczego warto w nie zainwestować?


 

Zadaszenie tarasu to doskonały sposób na zapewnienie przyjemnego cienia w słoneczny dzień i ochrona przed opadami deszczu i wiatrem. Coraz większą popularność obecnie zyskują automatyczne zadaszenia tarasów. Jest to nowoczesny i wygodny sposób, aby taras z kostki brukowej stał się przytulnym miejscem relaksu i wypoczynku, bez względu na pogodę. Minimalistyczna forma i nowoczesny design pergoli tarasowych sprawiają, że dom z tarasem nabiera niepowtarzalnego i oryginalnego charakteru.

Jak działa automatyczne zadaszenie tarasu?

Tarasy zadaszone automatycznymi systemami to nieodłączny element nowoczesnych domów. Najbardziej rozwinięte systemy zadaszenia tarasów umożliwiają otwieranie i zamykanie dachu oraz regulację zamontowanych rolet zacieniających. Posiadają również automatyczne oświetlenie, którym można sterować za pomocą pilota. Można zdecydować się także na zadaszenie na tarasy z wbudowanym czujnikiem pogody. Gdy zacznie padać deszcz lub śnieg system automatycznie wysunie zadaszenie, aby ochronić taras z kostki i znajdujące się na nim rzeczy przed opadami. Sterowanie automatycznym zadaszeniem jest bardzo intuicyjne i bezproblemowe. Do regulacji ułożenia dachu służy pilot lub specjalna aplikacja na smartphona, która umożliwia sterowanie pergolą na odległość. Jest to świetnie rozwiązanie, gdy wracając do domu chcemy odpowiednio wcześnie ochłodzić taras z kostki brukowej poprzez wysunięcie nad nim pergoli.

Jak wybrać automatycznie zadaszenie na tarasy?

Najlepsze tarasy zadaszone posiadają stabilną i trwałą konstrukcję wykonaną w całości z aluminium. Zabudowa malowana proszkowo jest odporna na wodę, mróz i działanie promieni UV, dlatego dom z tarasem z automatycznym zadaszeniem to inwestycja na lata. Woda z opadów deszczu jest odprowadzana specjalnymi systemami, które zabezpieczają taras z kostki przed zalaniem. Kolor automatycznego zadaszenia tarasu można dopasować do koloru fasady, aby razem z domem stworzyły spójną całość.

Taras z kostki brukowej – najlepszy sposób na dom z tarasem

Szukając pomysłu na podłoże, które można zastosować na tarasie, warto zdecydować się na układanie kostki brukowej. Jest to szybki sposób na stworzenie przytulnego miejsca do wypoczynku. Układanie kostki brukowej powierzone profesjonalnej firmie zapewni trwałe i stabilne podłoże. Pielęgnacja takiego tarasu nie sprawia kłopotów, ponieważ mycie kostki brukowej nie zajmuje dużo czasu. Wystarczy użyć odpowiednich preparatów czyszczących, aby mycie kostki brukowej przyniosło oczekiwane efekty.

 


Czym na co dzień zajmuje się Firma Ogrodnicza KAKTUS? Naszym Klientom oferujemy:

Usługi ogrodnicze związane z Ogrodem:

Usługi ogrodnicze związane z Trawnikiem:

Montaż systemów nawadniających:

Prace związane z kostka brukową: