"Kompleksowe zagospodarowanie terenów zieleni" M.Wiśniewski 501-725-876 kaktus-ogrody@wp.pl

BLOG

Poznań · Luboń · Komorniki · Mosina · Puszczykowo · Skórzewo · Dąbrówka · Stęszew · Rokietnica

Aranżacje ogrodu – jakie są najpopularniejsze?Posiadanie własnego ogrodu to zdecydowanie luksus – na wyciągnięcie ręki mamy miejsce spotkań, relaksu i odpoczynku – trzeba tylko odpowiednio go zaaranżować. Można oczywiście spróbować samodzielnie stworzyć wyjątkowy ogród, który będzie idealnie wpisywał się w nasze preferencje, ale jeśli nie mamy w tym doświadczenia, to warto zgłosić się po projekt ogrodu do specjalisty. Jakie są najpopularniejsze aranżacje ogrodowe?

Style przydomowych ogrodów

Aranżacja ogrodu zawsze powinna odpowiadać naszym potrzebom i preferencjom, skąd jednak wziąć gotowe pomysły na aranżacje ogrodów? Najlepszym sposobem jest prześledzenie najpopularniejszych stylów, jakie mogą charakteryzować przydomowe ogrody. Znajdziemy wśród nich zarówno bardziej wyszukane i piękne aranżacje ogrodów, jak i całkiem proste aranżacje ogrodów, a to oznacza, że każdy znajdzie coś dla siebie. Wśród najbardziej popularnych stylów dominują takie jak wiejski, angielski, francuski czy nowoczesny. Różnią się one pod wieloma względami – nie tylko rodzajem posadzonych w nich roślin, ale również formą, kształtem i zastosowaną architekturą. Zawsze jednak styl ogrodu powinien odpowiadać naszym upodobaniom oraz możliwościom – im bardziej wyszukany styl ogrodu, tym trudniejsza i bardziej czasochłonna jest jego pielęgnacja. Obecnie najpopularniejszym stylem, jaki dominuje na nowoczesnych posesjach, jest nowoczesny ogród.

Od czego zacząć projektowanie ogrodów?

Warto przede wszystkim wyobrazić sobie swoją wizję ogrodu, nawet jeśli zdecydujemy się na profesjonalny projekt. Dzięki temu będzie on całkowicie odpowiadał naszym upodobaniom oraz potrzebom. W ogrodzie mamy czuć się przyjemnie, ale powinien być on również funkcjonalny – dobrze jeśli znajdą się w nim miejsca, gdzie będzie można odpocząć czy odbyć rodzinne spotkanie lub w gronie znajomych. Wbrew pozorom aranżacja małego ogrodu wcale nie jest łatwiejsza – wtedy trzeba dokładnie przemyśleć każdy szczegół i efektownie wykorzystać nawet najmniejszy skrawek ziemi. Aranżacja dużego ogrodu na pewno daje nam więcej możliwości, ale może okazać się również droższa, więc można wykonywać go etapami. Warto także wziąć pod uwagę styl zabudowań, np. wśród nowoczesnego budownictwa na pewno lepiej sprawdzi się styl nowoczesny, a w przypadku zabudowy klasycznej wiejski, lub angielski. Aranżacje ogrodowe mogą być także mieszane i nawiązywać do kilku stylów – styl ogrodu jednak powinien w pełni odpowiadać naszym preferencjom i wpisywać się w pozostałe elementy posesji.

Chcesz nas zatrudnić?

Opowiedz nam o swoim projekcie.

Polityka cookies | Polityka prywatności

Copyright © Kaktus 2020

Firma Kaktus najbardziej aktywnie działa na terenie miejscowości: Poznań, Luboń, Komorniki, Mosina, Puszczykowo, Skórzewo oraz Dąbrówka.

PROJEKT I WYKONANIE: PIOTR JEZIORNY piotr jeziorny strony internetowe luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo Piotr Jeziorny pozycjonowanie stron internetowych luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo